درمان فاشیای کف پا

یکی از شایع ترین مشکلات ارتوپدی کف پا فاشیای کف پا می باشد که ما در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان اصفهان راه های مختلفی را در جهت درمان آن به شما پیشنهاد می نمائیم.روند درمانی این بیماری ممکن است چند ماه به طول بیانجامد.

یکی از اهداف ما در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان، در شهر اصفهان ، ایجاد فضایی دلچسب برای بیماران و ارائه کلیه خدمات باکیفیت در زمینه فیزیوتراپی در اصفهان است .

ما سعی کرده ایم در شهر اصفهان در فضایی متفاوت و شاد با تجهیز بهترین دستگاه های ورزشی و فیزیوتراپی و همین طور پیشرفته ترین دستگاه لیزرتراپی ،امکان درمان سریع بیماران عزیز و مراجعین محترم اصفهانی را فراهم آوریم.

التهاب فاشیای کف پا و راه های درمانی آن در فیزیوتراپی ایرانیان

در ادامه به تشریح راه های درمان فاشیای کف پا می پردازیم :

التهاب فاشیای کف پا منجر به ایجاد درد در کف پا می شود و درد آن بیشتر در پاشنه پا مشاهده می شود.فاشیای کف پا عاملی است برای اتصال پاشنه پا به جلوی پا و در راه رفتن به شما کمک می کند تا بتوانید پای خود را خم و راست کنید.

یکی از شایع ترین مشکلات ارتوپدی کف پا فاشیای کف پا می باشد که ما در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان اصفهان راه های مختلفی را در جهت درمان آن به شما پیشنهاد می نمائیم.روند درمانی این بیماری ممکن است چند ماه به طول بیانجامد وطی جلسات متمادی فیزیوتراپی قابل درمان می باشد.

 

عوامل فاشیای کف پا

به طور کلی عواملی که منجر به فاشیای کف پا می شوند عبارتند از:

  1. چاقی و اضافه وزن بیش از حد، در این حالت به دلیل فشار زیاد به رباط کف پا احتمال بروز التهاب بیشتر خواهد شد.
  2. افزایش ناگهانی وزن که بیشتر در خانم های باردار مشاهده می شود.
  3. در افرادی که مسافت های طولانی را می دوند این بیماری بعضاً مشاهده می شود.
  4. در افراد فعالی که شغل های ایستاده دارند مثلاً کارگران کارخانه ها، خدمتکاران رستوران ها، نگهبان ها، و نیروهای انتظامی کنترل کننده ترافیک.
    باید به این نکته اشاره کرد که شیوع این بیماری در زنان بیشتر از مردان است و سن این بیماری بین ۴۰ تا ۷۰ سالگی می باشد.

اگر شما هم عوامل اینگونه درد را در ناحیه کف پای خود مشاهده کرده اید ما  مرکز فیزیوتراپی ایرانیان اصفهان به مدیریت دکتر مهدی صدیقی را به شما پیشنهاد می کنیم.

نشانه های التهاب فاشیای پلانتار:

از نشانه های عمده این بیماری عضلانی درد و سوزش در زیر پا و ناحیه پاشنه پا می باشد، این درد معمولاً زمانی که صبح از خواب بیدار می شوید بیشتر حس می شود و یا هنگامی که زیاد در مکانی نشسته اید یا دراز کشیده اید.یک فیزیوتراپیست با آزمایش های فیزیکی از وجود درد اطمینان حاصل می کند.

راه های درمان فاشیای کف پا

از جمله راه های درمانی که ما در مرکز فیزیوتراپی ایرانیان اصفهان به بیماران این حوزه پیشنهاد می دهیم، فیزیوتراپی و انجام تمرین های کششی و تقویت تاندون آیشل و عضلات پائینی پا است که به مرور زمان موجب کاهش درد و درمان می شود.

 

از دیگر راه های درمانی شاک ویو می باشد که تحریک جریان خود در کف پا را ایجاد می کند و باعث بی حس شدن عصب های پا می شود و درد را کاهش می دهد.

یکی دیگر از راه های درمان  آن تزریق استروئید در فاشیای کف پا می باشد . این ماده نوعی کورتون است که به کاهش درد و التهاب کمک می کند.از دیگر راه های درمان این بیماری، قرار دادن یخ به مدت ۲۰ دقیقه می باشد، هم چنین می توانید ناحیه آسیب دیده را داخل پارچه نرمی بپیچید و یا آن را بالاتر از تراز پای دیگر قرار دهید.هم چنین می توانید از پاینده های شبانه استفاده کنید که کشیدگی قوس پا را ایجاد می کند.

تمرین های کششی، ورزشی در جهت درمان فاشیای پا:

شما می توانید در خانه با استفاده از تمرین های ورزشی کششی تنش های موجود در کف پا را کاهش دهید.

تمرین۱:
جهت کاهش درد عضلات کف پا می توانید از تمارین کششی زیر استفاده کنید:

  1. به دیوار تکیه دهید، زانوی پای آسیب دیده را صاف و زانوی دیگر را جلو قرار دهید و خم نمائید.
  2. کف هر ۲ پا را به صورت صاف روی زمین قرار دهید.
  3. این حرکات را ۳ مرتبه در روز و هر مرتبه ۱۰ ثانیه انجام دهید.

تمرین۲:

استفاده از اجسام درد زیر پا جهت ایجاد فشار و کشیدگی عضلات کف پا:

برای این تمرین می توانید روی یک صندلی بنشینید و با استفاده از یک جسم گرد مانند توپ گلف یا میلگرد یا بطری آب با ایجاد فشار و حرکت جسم گرد زیر پا ایجاد کشش در ناحیه کف پا را فراهم آورید.

 

تمرین ۳:

روی یک صندلی نشسته، پاشنه آسیب دیده را روی پای دیگر قرار دهید و با انگشتان دست، انگشتان پای آسیب دیده را به سمت داخل بکشید و ۱۰ ثانیه نگه دارید، این تمرین را دو تا سه مرتبه تکرار نمائید.

تمرین ۴:

جمع کردن حوله:
روی یک صندلی نشسته و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید، حوله ای را روی زمین پهن کنید و با پای آسیب دیده حوله را با انگشتان پا چنگ بزنید و جمع کنید. این تمرین را ۵ مرتبه انجام دهید.

تمرین ۵:

تیله هایی را روی زمین قرار دهید و سعی کنید با انگشتان پا آنها را بردارید ، این کار باعث کشش عضلات کف پا می شود.یکی دیگر از راه های درمان فاشیای کف پا استفاده از لیزر پر توان است، شما میتوانید در مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان با استفاده از جدیدترین نوع لیزر، نسبت به درمان درد ناحیه کف پای خود اقدام نمائید . این دستگاه جدیدترین و مؤثرترین دستگاه لیزر فیزوتراپی در اصفهان است که می تواند در کنار انجام تمرین های ذکر شده در بالا، تأثیر زیادی در کاهش درد شما داشته باشد.

 

 

شما می توانید در اصفهان جهت انجام فیزیوتراپی و کاهش دردهای عضلانی با ما مشورت نمائید.
مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان، تخصصی ترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان

فیزیوتراپی در اصفهان

پست های مرتبط