ارتوپدی

بهترین ارتوپدی در اصفهان

بهترین ارتوپدی در اصفهان واقع در مجموعه سلامت ایرانیان ارائه خدمات فوق تخصصی ارتوپدی و فیزیوتراپی در اصفهان

ارتوپد چیست و بهترین ارتوپدی کجا است؟

برای این‌که بدانید ارتوپد چیست ابتدا باید با این تخصص پزشکی بیشتر آشنا شوید. دکتر ارتوپدی به درمان و جراحی مشکلات یا بیماری‌های مربوط به ساختارهای اسکلتی و عضلانی مانند استخوان‌ها، مفاصل، عضلات، رباط‌ها و بافت نرم می‌پردازد.

بخش عضلانی-اسکلتی بدن سیستم پیچیده‌ای متشکل از استخوان، مفصل، رباط، تاندون، عضله و عصب است که به بدن اجازه حرکت، کار و فعالیت می‌دهد. اگر می‌خواهید بدانید کار ارتوپد چیست باید بگوییم در گذشته این رشته تنها به مراقبت از کودکان دارای بدشکلی ستون فقرات و عضو ناقص محدود می‌شد، اما حالا شامل مراقبت از بیماران در هر سن، از کودک مبتلا به پاچنبری گرفته تا ورزشکاران جوان است. درواقع این تخصص پزشکی بیشتر به درمان و مداخله جراحی در مواردی مانند شکستگی‌ها، آسیب‌های ورزشی، کمر درد، آرتروز و مشکلات اسکلتی-عضلانی می‌شود.

افراد زیادی با شنیدن اسم ارتوپد این سوال برای‌شان پیش می‌آید که کلا ارتوپدی چیست؟ ارتوپدی شاخه‌ای از علم پزشکی محسوب می‌شود که تمام تمرکزش بر روی سیستم ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن است. به این بخش از بدن، سیستم اسکلتی-عضلانی می‌گویند که شامل مفاصل، رباط‌ها و تاندون‌ها هم می‌شود.

متخصص ارتوپد معمولا در تعامل با بیماران خود از تصاویر پزشکی مانند MRI استفاده می‌کند تا بتواند علت دقیق بیماری‌های اسکلتی عضلانی را تشخیص دهد و برای درمان آن‌ها برنامه درمانی مناسبی تدوین کند.

دکتر ارتوپد کیست؟

پس از این‌ که متوجه شدیم ارتوپدی چیست، باید پزشک متخصص این رشته را بهتر بشناسیم. متخصص ارتوپدی را به عنوان ارتوپد می‌شناسند. اغلب افراد در طول زندگی خود درد مفاصل را تجربه می‌کنند که در صورت عدم درمان خانگی، باید به دکتر ارتوپد مراجعه کنند.

اگر تا این بخش از مقاله درک کردید که ارتوپد چیست حتما خوب می‌دانید دکتر ارتوپد یک متخصص در زمینه تشخیص، درمان و مداخلات مشکلات اسکلتی عضلانی است. این پزشک پس از تحصیل دکتری عمومی و قبول شدن در رشته تخصصی ارتوپدی، می‌تواند برای درمان درد در ناحیه دست، پا، آرنج، شانه‌ها، زانو، لگن، کمر، مچ دست و پا آموزش ببیند.

مجموعه سلامت ایرانیان ، بهترین فیزیوتراپی در اصفهان با مدیریت آقای علیرضا صدیقی و فیزیوتراپیست آقای مهدی صدیقی که از با تجربه ترین متخصصان می باشند ، انواع خدمات فوق تخصصی فیزیوتراپی ، هیدروتراپی ، ارتوپدی ، آب درمانی ، لیزرتراپی ، بازتوانی و فیزیوتراپی ورزشی مدرن و استاندارد را به همراه تیم متخصص پزشکی ، حرفه ای و متخصصین ارائه می نماید.

بهترین فیزیوتراپی در اصفهان ، فیزیوتراپی ایرانیان شامل مجموعه‌ای از خدمات درمانی به افراد جامعه است تا بتوانند حداکثر حرکت و توانایی‌های عملکردی خود را در طول دوران زندگی حفظ و یا توسعه دهند. مجموعه خدمات مرکز سلامت ایرانیان نه تنها می‌تواند به بازگشت، حفظ و یا توسعه عملکرد سیستم اسکلتی عضلانی فرد کمک کند، بلکه می‌تواند به بهبود عملکردی دیگر سیستم‌های بدن (مثل سیستم قلبی عروقی، سیستم تنفسی و …) نیز کمک شایانی نماید.

بهترین مرکز فوق تخصصی ارتوپدی و فیزیوتراپی در اصفهان شامل :

فیزیوتراپی ارتوپدی ایرانیان:

گردن ، کمر ، آسیب های ستون فقرات ، شانه ، آرنج ، مچ دست ،  فیزیوتراپی پا ،  ACL ، بارداری ، کف لگن ، کودکان ، پارکینسون

فیزیوتراپی مغز و اعصاب ایرانیان:

فیزیوتراپی سکته مغزی ، ام اس ، ضایعه نخاعی

فیزیوتراپی روماتولوژی ایرانیان در بهترین فیزیوتراپی در اصفهان :

در اغلب بیماری‌های روماتیسمی، بیمار از مشکلاتی نظیر خشکی مفاصل، کاهش انعطاف، درد، التهاب و … رنج می‌برد. فیزیوتراپی با کاهش این علائم به افزایش بهره‌ وری بیمار کمک می‌کند و اثر سایر مداخلات درمانی را بهبود می‌بخشد.

بهترین ارتوپدی در اصفهان واقع در بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

این مرکز شامل :

 • فوق تخصص جراحی زانو در بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان
 • فوق تخصص جراحی لگن در بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان
 • فوق تخصص جراحی شانه و دست در بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان
 • فوق تخصص ستون فقرات و درد در بهترین مرکز فیزیوتراپی در اصفهان

میباشد.

بهترین ارتوپدی در اصفهان

اقدامات بعد از فیزیوتراپی برای کنترل درد

بهترین فیزیوتراپی اصفهان

زیر نظر بهترین فیزیوتراپیست در اصفهان

اقدامات بعد از فیزیوتراپی برای کنترل درد

اگر پس از انجام فیزیوتراپی احساس درد دارید می توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • بر روی قسمتی که درد می کند یخ بگذارید.درد نشانه التهاب در بافت ها است.با یخ می توانید این التهاب را کم کنید.
 • لوبیاهای یخ زده یا یک تکه یخ را درون کیسه پلاستیکی بگذارید .کیسه را به مدت ۱۰ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید تا دردتان تسکین یابد.
 • مایعات زیاد بنوشید.روزانه ۴ تا ۵ لیوان مایعات بنوشید تا مواد زائد رها شده در جریان خون از بین برود.
 • روزانه به مدت ۵ الی ۱۵ دقیقه در یک مکان خوب بایستید و تنفس آرام داشته باشید.داشتن تنفس آرام پس از فیزیوتراپی مؤثرترین راه برای تسکین درد است.
 • به تکنیک هایی که فیزیوتراپ به شما آموزش می دهد توجه کنید و آن ها را در خانه اجرا کنید.
 • یک حمام آب گرم نیز برای آرام سازی ماهیچه سفت و بهبود جریان خون مفید است.
 • برای تسکین درد ماهیچه و آرام سازی ماهیچه های سفت از ماساژ استفاده کنید.
 • دقت کنید پس از جلسه فیزیوتراپی در کدام قسمت ها دچار درد می شوید.شدت درد را با جلسه قبلی آن مقایسه کنید و علائم دقیق را به فیزیوتراپ گزارش دهید.

 

ارتوپدی (به انگلیسی: Orthopaedics) یا اَرتاپزشکی [۱]، رشته‌ایست از علم پزشکی که به مطالعه و درمان بیماری‌های اندام‌های حرکتی و ستون فقرات ازطریق روش‌های طبی یا جراحی یا توان‌بخشی می‌پردازد. ارتوپدی با مشکلات دستگاه ماهیچه‌ای-اسکلتی سروکار دارد. جراحان ارتوپدی از روش‌های جراحی و غیر-جراحی، برای درمان این موارد استفاده می‌کنند: ترومای عضلانی-اسکلتی، بیماری‌های نخاعی، آسیب‌های ورزشی، بیماری‌های زوال، عفونت‌ها، تومورها و اختلالات مادرزادی.