الکتروتراپی

الکتروتراپی

بهبود آسیب ها و کاهش درد با جریان الکتریکی – الکتروتراپی

الکتروتراپی در مجموعه سلامت ایرانیان دارای تخصصی ترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان با پیشرفته ترین تجهیزات و حرفه ای ترین متخصصان این حوزه یکی از روش های نوین فیزیوتراپی است که از آن می توان برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها و مشکلات سیستم اسکلتی ، عضلانی استفاده کرد . در این روش فیزیوتراپ برای تحریک اعصاب و عضلات از جریان الکتریکی استفاده می کند . از فواید الکتروتراپی می توان به تسکین و کاهش درد ، کمک به ترمیم زخم ها ، بهبود توانایی حرکتی عضلات ، تقویت سیستم دفاعی بدن ، جلوگیری از انتقال درد اشاره کرد .
الکتروتراپی درمانی است که هم می‌توان آن را در منزل توسط خود شخص انجام داد هم در مراکز فیزیوتراپی .

در این روش همان‌طور که گفته شد جریان الکتریکی به‌طور مستقیم بر روی عضله یا بافت فرد اعمال می‌شود تا بخش آسیب‌دیده بدن را تحریک کند . در الکتروتراپی از دو نوع جریان متناوب یا مستقیم برای التیام عضلات می‌توان استفاده کرد . جریان متناوب معمولاً گزینه بهتری است . از الکتروتراپی برای درمان اضطراب ، افسردگی و خستگی‌های مزمن هم می‌توان استفاده کرد .

الکتروتراپی بدون نیاز به عمل جراحی می تواند شرایط بیمار را بهبود دهد.متداول ترین روش الکتروتراپی تحریک الکتریکی اعصاب از راه پوست ( TENS)، اولتراسوند، درمان با موج کوتاه پالسی و درمان با امواج تداخلی (IFT) است.تعداد جلسات الکتروتراپی در بهترین فیزیوتراپی اصفهان بسته به شدت بیماری،نیاز بیمار و تشخیص فیزیوتراپ متفاوت است.الکتروتراپی هیچ گونه عارضه جانبی ندارد تنها ممکن است برخی افراد به طور موقت احساس سوزش و گزگز کنند که بعد از چند ساعت برطرف می شود.

دستگاه الکتروتراپی چیست؟

جریان الکترونیکی:

این دستگاه را به عنوان برق درمانی نیز میشناسیم، که با استفاده از جریان الکتریکی، موجهای کوچک و ضربه دار را به اعصاب و عضلات فرد منتقل میکند. با این تحریکات الکترونیکی در اکثر مواقع، مشکلات ایجاد شده، درمان و رفع میگردند. امواج به کار گرفته شده در این دستگاه میتواند، الکترو مغناطیسی، صوتی یا جریان الکتریکی باشد.

امروزه انواع مختلف دستگاه های الکتروتراپی در مراکز درمانی موجود میباشد که از کیفیت و امکانات متفاوتی نیز برخوردارند. در مجموعه سلامت ایرانیان تخصصی ترین و بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان به خاطر رفاه حال شما بیماران عزیز سعی شده است تا از جدیدترین نوع دستگاه های الکتروتراپی استفاده گردد.

الکتروتراپی یکی از درمان های پرکاربرد در فیزیوتراپی است.از این روش می توان برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها و مشکلات سیستم اسکلتی-عضلانی استفاده کرد.در دستگاه های الکتروتراپی از امواج صوتی،الکترومغناطیسی و الکتریکی برای تحریک اعصاب و عضلات استفاده می شود تا با استفاده از آن بتوان مشکلات بیماران را درمان کرد.

فواید الکتروتراپی

فواید الکتروتراپی:

الکتروتراپی فواید زیادی دارد.ازفواید الکتروتراپی می توان به افزایش گردش خون،افزایش میزان جذب مواد غذایی و دارویی در بدن،تسریع در بهبود انواع آسیب های عضلانی و اسکلتی نام برد.میزان تأثیر الکتروتراپی به شدت ولتاژ اعمال شده بر بدن،نوع و قدرت اندام،نوع جریان و چندین شرایط دیگر بستگی دارد.به طور کلی از الکتروتراپی می توان برای بهبود گردش خون،تقویت ماهیچه ها،کاهش درد،ترمیم بافت ها،تقویت و رشد استخوان استفاده کرد.الکتروتراپی هم چنین عملکرد عصب ها را بهبود می بخشد و باعث کاهش یا جلوگیری از درد در هر قسمت از بدن می شود.

از فواید دیگر الکتروتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

تسکین و کاهش درد

کمک به ترمیم سریع تر زخم‌ ها

بهبود توانایی حرکتی عضلات

تحریک آزادسازی هورمون های ضد درد طبیعی

افزایش جریان خون موضعی

کاهش التهاب و تورم

تسریع ترمیم و بازسازی بافت های آسیب دیده

جلوگیری از انتقال درد

تحریک فرآیندهای سوخت و ساز بدن

کاربرد الکتروتراپی

الکتروتراپی کاربرد های زیادی دارد به طور مثال با ارسال پالس های الکتریکی به عضلات کمر، فعالیت بافت ها و اعصاب کمر افزایش می یابد که این می تواند به تسکین درد کمر کمک کند.الکتروتراپی هم چنین به کاهش درد های مختلف از جمله گرفتگی ،کشیدگی مچ های پا در اثر پیچ خوردن مچ پا کمک می کند.درمان الکتروتراپی هم چنین بدون هیچ آسیبی به بافت نفوذ کرده و باعث کاهش درد تاندون ها و رباط های موجود در مچ پا می شود.

فرکانس های الکتریکی تاندون های مچ پا را تحریک کرده و گردش خون در آن ناحیه را افزایش می دهد.در نهایت این عوامل موجب فروکش شدن درد و بهبود یافتن مچ پا می شود.از الکتروتراپی می توان برای درمان شکستگی استخوان مچ پا هم استفاده کرد.

از کاربرد های الکتروتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان کمر درد
 • انواع سردرد و میگرن
 • آرتروز
 • گردن درد
 • آسیب اعصاب محیطی
 • تنگی کانال نخاعی
 • فتق دیسک کمر
 • درد زایمان
 • بی اختیاری ادرار
 • در رفتگی کشکک زانو
 • ضعف عضلات کف لگن

الکتروتراپی

روش های الکتروتراپی

روش های مختلفی برای انجام الکتروتراپی وجود دارد که با آن می توان آسیب های مختلف بدن را التیام بخشید.در ادامه این روش ها را برای شما نام می بریم:

اولتراسوند تراپی

اولتراسوند تراپی پر کاربردترین روش الکتروتراپی است.روند بهبودی در این درمان شامل یک سری مراحل پیچیده در بافت های بدن است.اساس اولتراسوند تراپی یک سری لرزش های مکانیکی است که توسط دستگاه مافوق صوت تولید و به بدن منتشر می شود.این روش توانایی بدن در بهبودی بافت ها را به وسیله امواج صوتی افزایش می دهد.این امواج صوتی فرکانس بالایی دارند و درون بافت های بدن نفوذ می کنند.ازاولتراسوندتراپی می توان برای درمان شانه یخ زده و بسیاری از بیماری های دیگر استفاده کرد.این روش کاملا بی خطر است اما در برخی شرایط نباید از آن استفاده کرد.

مگنت تراپی

از روش های دیگر الکترودرمانی در فیزیوتراپی،مگنت تراپی است.این روش بر پایه ایجاد میدان مغناطیسی در بدن است.عده ای گمان می کنند بدن همیشه دارای انرژی مغناطیسی است و هنگامی که این میدان در قسمتی از بدن به هم بخورد باعث درد می شود.به طور کلی امواج مغناطیسی اکسیژن رسانی به سلول ها را افزایش می دهد و باعث تحریک متابولیسم بدن می شود.برای درمان بیماری هایی مانند پارکینسون و درد های آرتروز می توانید از مگنت تراپی استفاده کرد.

الکتروتراپی با دستگاه تنس (Tens)

در این روش با استفاده از دستگاه تنس یک جریان الکتریکی از راه پوست به عصب های بدن فرستاده می شود.

جریان الکتریکی عصب ها را تحریک می کند در نتیجه آن بدن اندورفین و مسکن های طبیعی و هورمونی ترشح می کند که باعث کاهش درد در آن ناحیه می شود.

الکتروتراپی با دستگاه تنس معمولا در تسکین دردهای مزمن و شدید کاربرد دارد.

رایج ترین وسیله برای اعمال الکتروتراپی برای درمان کمر درد تنس است.این دستگاه دارای الکترودهایی است که باید روی ناحیه آسیب دیده قرار بگیرد.بیمار می تواند شدت جریان الکتریکی و فرکانس های مختلف را انتخاب کند.

موارد تجویز روش الکتروتراپی در مجموعه سلامت ایرانیان – تخصصی ترین و بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان

 • وجود درد در گردن، نواحی کتف، کمر و ستون فقرات
 • درد ناشی از جراحی بر روی بافتهای مختلف بدن
 • التهاب و درد فاشیای کف پا
 • سندروم تونل کاریال
 • فلج اعصاب بدن
 • دردهای ناشی از سیاتیک
 • عمل جراحی
 • دردهای ناشی از رماتیسم
 • بیماریهایی که به تخریب مفصل می انجامد
 • فیبرو میالژیا
 • کمک به مادرانی که درد زایمان دارد
 • دردهای تاندونی و لیگومانی
 • ورزشکاران مصدوم
 • دردهای عصبی مربوط به دیابت
 • سردردهای میگرنی
 •  التیام و تحریک به بهبودی زخمها

و ده ها بیماری دیگر که سبب ایجاد دردهای مزمن میشوند. دردهای مزمن، به مواردی اطلاق میگردد که درد ناشی از آن در چند ثانیه شدت میگیرد. به عنوان مثال درد فرو شدن سوزن در دست چون منوط به یک ثانیه است به آن درد حاد میگویند اما درد ناشی از سیاتیک مزمن است و بسیار تحمل سختی نیز دارد.

چگونگی تاثیر روش الکتروتراپی بر بدن در مجموعه سلامت ایرانیان – تخصصی ترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

یکی از مهمترین اثرات انجام الکتروتراپی، افزایش گردش خون در بدن بیمار است. با این افزایش، خون با سرعت بیشتری به بافت ها وارد شده و همین امر سبب میشود که بهبود آسیب ها و دردهای بافتی و عضلانی نیز با سرعت بالاتری به سمت بهبود حرکت کنند.

یکی دیگر از موارد درمانی که با انجام این روش حاصل میگردد، کمک به افزایش ترشح هورمون آندورفین است. این هورمون که از آن به عنوان هورمون بی حسی و ضد درد طبیعی نیز یاد میشود، سبب میگردد که التهابات موضعی و دردهای ناشی از آن تا حد مطلوبی فروکش نمایند.

 

الکتروتراپی بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

زمانهای مناسب دریافت الکتروتراپی

امروزه به جای کاهش درد به وسیله دارو و انواع مسکن ها، از روشهای بی خطرتر و سالم تر استفاده میشود که یکی از آنها الکتروتراپی است. این روش به کمک سایر روشهای درمانی میتواند کاهنده ی درد و بهبود دهنده ی آسیبها باشد. حال سوال اینجا است که چه زمان میتوان از این روش بهره برد؟

جواب خیلی ساده است، زمانی که پزشک تشخیص دهد. هیچ فردی جز پزشک متخصص یا فیزیوتراپیست قادر به تشخیص زمان و موارد استفاده نیست. برخی افراد به صورت خود سرانه یا بر اساس تجربیات قبلی، برای خود الکترو تراپی تجویز میکنند، قابل توجه این چنین اشخاص بیان میکنیم که از این اقدام برای حفظ سلامت خود، حذر کنند. کمترین آسیب در این راه سوختگی میباشد.

منخصصان در مجموعه سلامت ایرانیان تخصصی ترین و بهترین کلینیک فیزیوتراپی در اصفهان قبل از اقدامی در مورد شرایط بیمار با وی گفت و گو و وی را معاینه میکنند.

مشاوره قبل از الکتروتراپی

هنگامی که پزشک متخصص یا فیزیوتراپیست در مجموعه سلامت ایرانیان بهترین فیزیوتراپی در اصفهان فرد را معاینه میکنند، ممکن است به این نتیجه برسند که درمان درد فعلی شما الکتروتراپی است. بهتر است در مورد روش مناسب و تعداد جلسات لازم با پزشک مشورت کنید تا راهنمایی های لازم را دریافت کرده باشید. این گونه میشود که روش الکترو تراپی به یک روش موثر تبدیل میگردد.

اثر بخشی درمان با روش الکتروتراپی در مجموعه سلامت ایرانیان دارای تخصصی ترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

همان طور که میدانید هر روش درمانی از عوامل مختلفی برای اثربخشی، نشأت میگیرد. اثر بخشی روش الکتروتراپی نیز به عواملی مانند موارد زیر بستگی دارد.

 •  تعیین میزان شدت الکتریکی لازم برای قسمت مربوطه از بدن
 •  میزان پاسخگویی بافت یا عضلات به تحریکات انجام شده
 • تشخیص نوع دردی که بیمار از آن رنج میبرد
 • میزان مهارت و صبر کاربری که انجام الکتروتراپی را انجام میدهد
 • کیفیت و توانایی دستگاهی که در الکتروتراپی مورد استفاده قرار میگیرد.

اما اگر به طور کلی در نظر بگیریم این روش علاوه بر سادگی، بسیار تاثیر گذار میباشد اما ممکن است تاثیرات کافی با توجه به هر یک از عوامل ذکر شده نداشته باشد.

مزایای درمان به روش الکتروتراپی

در ادامه به چندین مورد از مزایای درمانی این روش در مجموعه سلامت ایرانیان دارای تخصصی و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان اشاره خواهیم کرد.

۱- روشی غیر تهاجمی و بسیار ایمن می‌باشد که برای کاهش دردهای مزمن بسیار کار آمد عمل کرده است..

۲- روشی گران قیمت نیست و نسبت به سایر روشهای درمانی از نرخ متعادلی برخوردار است.

۳- روند دستیابی به سلامت کامل را تسریع کرده و دوره ی نقاهت را کوتاه تر میکند. (فرد مدت کمتری را در بیمارستان سپری میکند)

۴- هورمونهای ضد درد را وادار به ترشح میکند.

۵- با افزایش گردش خون علاوه بر درمان بافت آسیب دیده، کنترل درد، سیستم ایمنی بدن را نیز بالا میبرد.

۶- به سلولهای بدن کمک میکند تا سوخت و ساز خود را افزایش دهند.

۷- عوارض خاص و حادی را در پی ندارد.

۸- در بسیاری از موارد، نیاز بیمار به جراحی را برطرف میکند.

نظر پزشکان در مورد استفاده از روش الکتروتراپی چیست؟

هر نوع روش درمانی ممکن است در عده ای بسیار مناسب و برای عده ای دیگر با معایب همراه است.

چند مورد از معایب که مشاهده شده است از روش درمان الکتروتراپی:

۱- در برخی موارد، افراد دارای پوستی به شدت حساس هستند و الکترو تراپی در آنها، ممکن است با بروز حساسیت و تورم همراه باشد.

۲- در برخی افراد عبور جریان الکتریکی با درد همراه است. البته عده ای با اندکی تحمل به حالت عادی میرسند ولی در عده ی دیگر میتواند قابل تحمل نباشد.

۳- اگر نقاط دردناک دارای برش، خونریزی، تورم، عفونت و غیره باشند، نمیتوان از این روش استفاده کرد.

۴- برای همه ی اقشار جامعه مناسب نیست. به خصوص کودکان و زنان باردار از انجام این روش درمانی منع شده اند.

۵- ممکن است به تمدیدهای مکرر دوره نیازمند گردد. (در تعدادی از بیماران با یک بار انجام، نتیجه ی لازم حاصل نمی گردد و لازم است وقتهای جدید الکترو تراپی برای وی تنظیم گردد. )

۶- حتما باید توسط متخصص انجام گیرد تا عوارض های غیر عادی در پی نداشته باشد. (تنظیم فرکانس ها و محل قرار گیری الکترودها به دانش و مهارت لازم احتیاج دارد)

در چه مواردی نباید از الکتروتراپی استفاده کرد؟

۱- هنگامی که مادر بارداری در حال طی کردن سه ماهه ی اول بارداری خود باشد. این دوران چون امکان سقط جنین بیشتر میباشد و ممکن است فراوان ترین تاثیر را بر روی جنین داشته باشد،  ترجیحا الکتروتراپی ممنوع است. اما در شش ماه ی بعد، اگر پزشک تشخیص دهد میتوانید از این روش استفاده کنید.

(به عقیده ی برخی پزشکان در طول نه ماهه ی بارداری انجام هیچ گونه الکترو تراپی، حتی با ضعیف ترین روش ممکن، جایز نیست و بهتر است درمان به بعد از زایمان موکول گردد.)

۲- در مورد افرادی که از اختلالات لنفاوی رنج میبرند هم صلاح بر این است برای جلوگیری از احتمال تجمع مایع لنفاوی در قسمتهای تحت درمان، از این روش اجتناب کنند.

در چه مواردی نباید از الکتروتراپی استفاده کرد؟

بیمارانی که برای ایجاد ضربان قلب از دستگاه ضربان ساز بهره میبرند

۳- بیمارانی که برای ایجاد ضربان قلب از دستگاه ضربان ساز بهره میبرند هم بهتر است از روشهای دیگر استفاده گردد.

۴- در برخی شرایط فرد حین انجام الکتروتراپی با سوزن سوزن شدید اندامهای بدنش مواجه میگردد که حتی پس از اندکی تحمل قطع نمیشود، حتما باید جریان  الکتریکی از بدن وی قطع گردد.

۵- افراد مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی باید در انجام این روش احتیاط لازم را داشته باشند.

۶- افرادی که با سرطانهای مختلف دست و پنجه نرم میکنند نیز فقط با صلاحدید پزشک می‌توانند از الکتروتراپی بهره مند گردند.

۷- داشتن کاهش وزن شدید در گذشته ی نزدیک نیز از جمله عواملی میباشد که برای انجام الکتروتراپی لازم است پزشک دستور دهد.

سکته مغزی

۹- از دیگر افراد محتاط باید به کسانی اشاره کرد که سکته ی مغزی داشته اند هرچند کامل یا ناقص بوده باشد.

۱۰- مبتلایان به صرع، قبل از الکتروتراپی با پزشک مشورت کنید.

۱۱- نقاطی که دارای تورم و عفونت است، مکان مناسبی برای الکتروتراپی نیست.

۱۲- برای استفاده از الکتروتراپی در نقاط حساس مانند گردن و سر احتیاط گردد.

۱۳- در افرادی که دارای عفونتهای داخلی هستند، باید در مورد استفاده از روش الکترو تراپی مشاوره انجام داد.

۱۴- در محلهایی که زخم باز، تومور یا آبسه دارد، استفاده از این روش ممنوع است.

۱۵- در کودکان استفاده نگردد بهتر است.

در کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان، بهترین فیزیوتراپی در اصفهان ابتدا توسط آقای دکتر مهدی صدیقی معاینه میشوید و پس از ارزیابی شرایط شما، از روشهای مختلف الکتروتراپی برای بهبود آن بهره گیری میشود. فقط کافیست برای انجام مشاوره از قبل وقت بگیرید.

عوارض درمان توسط فرد غیر متخصص الکتروتراپی

یکی از مواردی که حتما باید در هنگام استفاده از دستگاه الکتروتراپی از آن مطمئن شوید، تخصص فردی است که مسئول انجام آن میباشد. متاسفانه عده ای بدون اطلاع از عوارض این عدم تخصص، اقدام به استفاده از دستگاه الکتروتراپی میکنند و بیماریشان در وضعیت حادتری قرار میگیرد. داشتن اطلاعات اکادمیک و مهارتهای لازم کار با دستگاه الکتروتراپی بسیار مهم است.

هزینه های درمان با روش الکتروتراپی

الکتروتراپی نیز مانند هر روش درمانی دیگری برای تعیین نرخ، بستگی به عوامل مختلف دارد. از جمله این که هزینه ی این روش میتواند به قسمت آسیب دیده ی بدن و نوع درمان آن بستگی داشته باشد.

چه تعداد جلساتی لازم است تا فرد به بهبودی کامل برسد.

علاوه بر موارد فوق، کیفیت و پیشرفته بودن دستگاه الکتروتراپی نیز میتواند اندکی نرخ درمان را بالاتر ببرد.

هزینه های درمان با روش الکتروتراپی
هزینه های درمان با روش الکتروتراپی

از سایر مواردی که ممکن است بر قیمت تاثیرات جزیی ایجاد کند به محل قرار گیری و تجهیزاتی مرکزی که الکتروتراپی در آن انجام میگیرد، میزان تخصص و مهارت درمانگر، نوع بیمه و میزان تقبل آن و غیره میتوان اشاره کرد.

اما اگر بخواهیم میزان دردی را که تحمل میکنیم را با میزان هزینه ای که قرار است پرداخت کنیم بسنجیم، قطعا ارزشش را خواهد داشت، فارق از این که، الکتروتراپی نسبت به بسیاری از موارد درمانی از نرخی مناسب و پایینی برخوردار است.

کلینیک فیزیوتراپی دکتر معینی مفتخر است که کلیه ی اقدامات فیزیوتراپی از جمله الکتروتراپی در این مجموعه با مناسب ترین قیمت انجام میگیرد، چرا که هدف ما ایجاد جامعه ی سالم تر است.

تحریک الکتریکی اعصاب

اعصاب رگهایی هستند که پیغامهای درد را به مغز می رسانند. هنگامی که این عصب ها توسط جریان الکتریکی مورد هدف قرار میگیرند، از ارسال درد به مغز جلوگیری میشود.

این امکان زمانی رخ میدهد که الکترودهای دستگاه الکتروتراپی بر روی اعصاب متصل و به آنها ارتعاش های منظم وارد کند. تحریک الکتریکی اعصاب عموما برای کنترل دردهای مزمن مانند دردهای مفصلی، کمر و زایمان به کار برده میشود.

تحریک الکتریکی مغز یا TDCS

TDCS مخفف TRANSCRANIAL DIRECT CURRENT STIMULATION است که در آن الکترودها، جریان بسیار ضعیف الکتریکی را منتقل میکنند.

هدف از این برق درمانی مغز، درمان مواردی مانند افسردگی، میگرن، پارکینسون، اسکیزوفرنی می باشد.

افرادی که دچار سکته مغزی و برخی ناتوانی های حرکتی شده اند در فیزیوتراپی ایرانیان ، بهترین فیزیوتراپی در اصفهان بهبود پیدا میکنند.

همچنین درمان وسوسه های بازگشت اعتیاد، اضطراب و دردهای مزمن مربوط به قسمتهای مختلف سر، نیز به وسیله ی این روش قابل درمان هستند.

الکتروتراپی و مراقبت از پوست:

هنگامی که قصد داریم از الکتروتراپی و جریان الکتریکی برای محافظت از پوست استفاده کنیم میتوانیم از دو فرکانس بالا و پایین بهره ببریم. در فرکانس پایین، یک جریان خفیف الکتریکی را از طریق الکترودها وارد پوست میکنند که بار الکتریکی مثبت دارد.

هنگامی که جریان الکتریکی بار منفی پیدا میکند، باعث دفع سموم پوست میگردد. در مقابل فرکانس های بالا، در واقع دستگاه هایی هستند که دارای بازوهای شیشه ای میباشند. داخل این شیشه ها معمولا با گاز ارگون یا نئون پر میشود که در برخورد با جریان الکتریکی به رنگ بنفش یا نارنجی تغییر رنگ پیدا میکند.

این جریان با برخورد به پوست، اکسیژن هوا را تبدیل به ازن مینماید که خاصیت ضد عفونی دارد و همچنین گردش خون در پوست را نیز افزایش میدهد.

سوالهای رایج درباره ی الکتروتراپی

آیا به غیر از مراکز فیزیوتراپی، الکتروتراپی در مکانهای دیگر نیز انجام میگیرد؟

شاید بتوان گفت متاسفانه افراد ناوارد و بدون تجربه دستگاه الکتروتراپی را خریداری میکنند و برای بازار گرمی در سالنهای آرایشی، باشگاه ها و غیره اقدام به درمان میکنند.

همین جا لازم میدانیم به شما بگوییم همان قدر که استفاده ی صحیح از این دستگاه میتواند مفید باشد به یقین، درمان نادرست از آن نیز باعث آسیبهای جبران ناپذیری مانند سوختگی، شوک و افزایش دردهای موجود خواهد شد.

مراکز درمانی معتبر، مکانهای فیزیوتراپی دارای مجوز و مطب پزشکان متخصص در مجموعه سلامت ایرانیان دارای تخصصی ترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان با پیشرفته ترین تجهیزات و حرفه ای ترین متخصصان این حوزه میتوانید با خیال آسوده اقدام به درمان کنید.

شما در حال دیدن پست الکتروتراپی چیست؟ هستید.

آیا روش درمانی اولتراسوند زیر مجموعه الکتروتراپی در مجموعه سلامت ایرانیان، فیزیوتراپی ایرانیان است؟

بله.

آیا روش الکتروتراپی در مجموعه سلامت ایرانیان، فیزیوتراپی ایرانیان بی خطر است؟

اگر بخواهیم موارد جزیی مانند حساسیتهای پوستی ناشی از چسبهای الکترودها و استفاده ی زیاد از این روش را فاکتور بگیرید.

این روش درمانی مشکلی ایجاد نمیکند.

آیا با تحریک الکتریکی عضلات میتوان آنها را تقویت کرد؟

بله  اما نوع فیبرهایی که به وسیله ی جریان الکتریکی منقبض میشوند با نوعی که توسط ورزش ایجاد میگردد بسیار متفاوت است. نوع انقباض ورزشی قطعا با کیفیت تر، ماندگارتر و سالم تر است.

آیا الکتروتراپی در مجموعه سلامت ایرانیان فیزیوتراپی ایرانیان دردناک است؟

شاید در ابتدا از اسم جریان برقی و یا حتی لرزشهایی که ایجاد میکند بهراسید، اما در واقع این روش دردناک نیست. ممکن است با مور مور شروع شود اما عذاب آور نیست.

نتیجه گیری:

استفاده از الکتروتراپی در مجموعه سلامت ایرانیان با این که بدون تهاجم است، اما نیاز به بررسی پزشکی دارد، به عبارت دیگر بهتر است خود سرانه دست به این اقدام نزنید. مجموعه سلامت ایرانیان دارای تخصصی ترین و بهترین فیزیوتراپی در اصفهان با پیشرفته ترین تجهیزات و حرفه ای ترین متخصصان این حوزه با افتخار در خدمت شماست. موفق باشید.

کلینیک فوق تخصصی سلامتی، درمانی و فیزیوتراپی ایرانیان ،  بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

به طور کلی، مجموعه سلامت ایرانیان، فیزیوتراپی ایرانیان شامل کلینیکها و بخش های درمانی :

کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان    باشگاه بدنسازی ایرانیان    کلینیک لاغری و زیبایی ایرانیان    استخر آب درمانی ایرانیان    فروشگاه اینترنتی محصولات طبی و پزشکی  

الکتروتراپی ، تکارتراپی ، مگنت تراپی ، فیزیوتراپی ورزشی ، لیزرتراپی ( لیزر پرتوان ) ، اولتراسوند US ،  فیزیوتراپی کمر ، فیزیوتراپی زانو ، فیزیوتراپی دست ، فیزیوتراپی گردن ، فیزیوتراپی سکته مغزی ، فیزیوتراپی پارکینسون ، فیزیوتراپی پا ، فیزیوتراپی درد پاشنه پا ، فیزیوتراپی خارپاشنه ،  فیزیوتراپی ACL ، فیزیوتراپی کف لگن ، فیزیوتراپی بارداری ، فیزیوتراپی کودکان ، ماساژ درمانی ، باشگاه ورزشی ، آب درمانی و …