چربی سوزی شکم با ماساژ

چربی سوزی با ماساژ یکی از جدیدترین روش های کاهش وزن و حذف چربی های زاید در ناحیه پهلوها و شکم است. روش های مختلف ماساژ از جمله ماساژ سوئدی برای فرایند چربی سوزی شکم با ماساژ مناسب هستند.

چربی سوزی شکم با ماساژ | آیا می توان چربی شکم را با ماساژ رفع کرد؟

مقدمه

کاهش وزن و رسیدن به اندام ایده آل از جمله دغدغه های بانوان و مردان در این روزها محسوب می شوند. تغییر سبک زندگی افراد و ماشینی شدن زندگی روزمره، میزان تحرک افراد را به طور قابل توجهی کاهش داده است. به همین دلیل، معمولا تجمع چربی در قسمت های مختلف بدن، باعث از بین رفتن تناسب اندام و بالا رفتن شاخص توده بدنی (نسبت وزن به قد افراد) خواهد شد. تجمع چربی در ناحیه شکم یکی از اختلالاتی است که حتی اگر افراد در قسمت های دیگر بدن خود اضافه وزن نداشته باشند، ممکن است با آن مواجه شوند. بنابراین پیدا کردن یک راه درست برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم از دغدغه های اکثر افراد به حساب می آید.

به طور کلی، کاهش حجم چربی ذخیره شده در ناحیه شکم و پهلوها از طریق اصلاح رژیم غذایی و افزایش میزان تحرک روزانه امکان پذیر است. در سال های اخیر، تمایل به انجام انواع جراحی های لاغری نیز در بین افراد زیاد شده است. برای مثال، لیپوساکشن با دستگاه ها و روش های مختلف، مرسوم ترین روشی است که معمولا برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم به کار برده می شود.

ماساژ درمانی در ناحیه شکم

جالب است بدانید که این روزها چربی سوزی شکم با ماساژ به عنوان یک اقدام جدید در این زمینه در نظر گرفته شده است. در واقع بر اساس یک مطالعه انجام شده، به نظر می رسد که انجام ماساژ درمانی در ناحیه شکم می تواند به کاهش چربی های تجمع یافته در این ناحیه کمک کند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تحقیقات انجام شده نیاز به بررسی های بیشتری داشته و لازم است در سطح گسترده تری ارزیابی گردد. با این حال، مطالعات نشان می دهند که با انجام ماساژ در ناحیه شکم حدود دو میلیمتر از ذخایر چربی در این ناحیه از بین خواهند رفت. هرچند این مقدار بسیار کم به نظر می رسد، اما در هر حال، در بحث لاغری و ایجاد تناسب اندام کاهش چربی ها به هر اندازه ای اهمیت داشته و خوشحال کننده است.

انتخاب بهترین روش برای چربی سوزی شکم با ماساژ

برای چربی سوزی شکم با ماساژ از روش های مختلف ماساژ می توان استفاده نمود. ماساژهای سوئدی، تایلندی، شیاتسو و مانند آن ها فشارهای مختلفی به اندام بدن وارد می کنند. انتخاب بهترین روش برای چربی سوزی شکم با ماساژ بر اساس شناخت ماساژ درمانگر از روش های مختلف ماساژ و میزان تاثیر آن ها بر چربی سوزی صورت می گیرد.

این نکته را در نظر داشته باشید که انجام ماساژ در ناحیه شکم را نمی توان جایگزین یک رژیم غذایی استاندارد و یک برنامه ورزشی مناسب دانست. با این حال، کمک گرفتن از ماساژ درمانی در کنار اصلاح سبک زندگی، به تسریع کاهش چربی در ناحیه شکم کمک فراوانی خواهد کرد.

آیا چربی سوزی شکم با ماساژ امکان پذیر است؟

به طور کلی کاهش مقدار چربی های ذخیره شده در قسمت های مختلف بدن به ایجاد تناسب اندام و کاهش شاخص توده بدنی کمک می کند. اما انتخاب یک روش مناسب برای چربی سوزی اهمیت بسیاری دارد. استانداردترین و اصلی ترین روش برای چربی سوزی شکم و قسمت های دیگر بدن، استفاده از یک رژیم غذایی مناسب و داشتن یک برنامه ورزشی منظم است. البته انجام جراحی های لاغری با روش های مختلف نیز می تواند در این زمینه کمک کننده باشد. با این حال، حتی افرادی که به انجام جراحی های لاغری پناه می برند نیز لازم است رژیم غذایی و برنامه ورزشی اصولی داشته باشند.

چربی سوزی شکم با ماساژ تکنیک دیگری است که در سال های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. بر اساس برخی تحقیقات انجام گرفته، انجام ماساژ در ناحیه شکم منجر به کاهش چربی های این ناحیه هر چند به میزان کم خواهد شد. این تحقیقات نشان می دهند که افرادی که تحت ماساژ درمانی ناحیه شکم قرار می گیرند، حدود ۲ میلیمتر از ضخامت چربی های خود در این ناحیه را از دست خواهند داد. بنابراین چربی سوزی شکم با ماساژ برای افرادی که به دنبال حذف چربی های ناحیه شکم و پهلو هستند روش کمک کننده ای خواهد بود.

بیشتر بدانید:  کاهش چربی شکم

چربی سوزی شکم با ماساژ چگونه انجام می گیرد؟

یکی از مهم ترین تاثیرات ماساژ درمانی تاثیر ویژه آن بر بهبود متابولیسم بدن است. به طور کلی، انجام ماساژ درمانی و وارد شدن فشارهای اصولی به قسمت های مختلف بدن، گردش خون و جریان مایع لنف در بدن را بهبود می بخشد. در نتیجه متابولیسم بدن بهینه شده و سوخت و ساز مواد غذایی افزایش خواهد یافت. این مساله از تجمع بیش از حد چربی ها در طول یک مدت زمان طولانی جلوگیری خواهد کرد. از این رو به نظر می رسد که ماساژ درمانی بتواند به شکستن سلول های چربی و کاهش رسوبات چربی در ناحیه شکم و دیگر قسمت های بدن کمک کند. به این ترتیب، چربی سوزی شکم با ماساژ تا حدی قابل توجیه خواهد بود.

بخش عمده‌ای از چربی سوزی شکم با ماساژ را می توان به بهتر شدن عملکرد سیستم گوارشی نسبت داد. در واقع ماساژ کلی بدن به گردش خون بهتر کمک می کند. این در حالی است که تمرکز بر ناحیه شکم و انجام ماساژ در این ناحیه به طور مستقیم بر دستگاه گوارش تاثیر گذاشته و ساختار عضلانی آن را تحریک می سازد. به این ترتیب، بهبود عملکرد سیستم گوارش عملا شانس کاهش وزن در افراد را افزایش خواهد داد.

اصول چربی سوزی شکم با ماساژ چگونه است؟

درک این مساله که چربی سوزی شکم با ماساژ چگونه می تواند انجام گیرد، می تواند اهمیت ماساژ درمانی را توجیه نماید. به طور کلی، انجام ماساژ در قسمت های مختلف بدن تاثیر بسزایی خواهد داشت. اما انجام ماساژ درمانی در ناحیه شکم تاثیرات ویژه‌ای دارد که به کاهش چربی های ذخیره شده کمک فراوان می کند. در ادامه به بررسی روند چربی سوزی شکم با ماساژ می پردازیم.

چربی سوزی شکم با ماساژ ؛ تجزیه چربی های ذخیره شده

بر اساس شواهد علمی به دست آمده انجام ماساژ در ناحیه شکم به صورت دوره ای و منظم می تواند به کاهش چربی این ناحیه کمک نماید. علت این موضوع را می توان به شکسته شدن سلول های چربی نسبت داد که جذب و سوخت و ساز آن ها در بدن را راحت تر می سازد. بر اساس مطالعات انجام شده، انجام ماساژ در ناحیه شکم می تواند حدود ۲ میلیمتر از چربی های دور کمر را کاهش دهد. این مساله حتی در تحقیق مرتبط با زنان یائسه نیز تایید گردیده است.

تخلیه لنفاوی صحیح به کمک ماساژ

چربی سوزی شکم با ماساژ ؛ تخلیه لنفاوی صحیح به کمک ماساژ

ماساژ درمانی عبارت است از اعمال فشارهای اصولی و منظم به قسمت های مختلف بدن. این فرآیند به طور خاص بر گردش خون و گردش مایع لنف در بدن تاثیر گذار است. هنگامی که ماساژ درمانگر به انجام ماساژ در ناحیه شکم می پردازد، باعث می شود تا غدد لنفاوی در ناحیه شکم فعال تر شده و مایع لنف به خوبی جریان یابد. در نتیجه احتمال احتباس آب کاهش یافته و نفخ شکم تا حد زیادی از بین خواهد رفت. همین مساله در نهایت ناحیه شکم را لاغرتر نشان می دهد.

چربی سوزی شکم با ماساژ ؛ تقویت هضم و دفع سیستم گوارش

در بسیاری از موارد، وجود یبوست باعث ایجاد نفخ شده و همین مساله به بزرگتر شدن شکم منجر می شود. بر اساس نتیجه تحقیقات، انجام ماساژ در ناحیه شکم سرعت هضم را افزایش می دهد. علاوه بر این، به دلیل بهبود عملکرد دستگاه گوارش، عمل دفع راحت تر انجام شده و احتمال وجود یبوست در بیماران از بین خواهد رفت. بنابراین تسریع هضم و راحت تر شدن دفع، به تسهیل فرایند چربی سوزی شکم با ماساژ کمک خواهد کرد.

بیشتر بدانید:  علت بیماری پاژه استخوان و درمان آن

چربی سوزی شکم با ماساژ ؛ کاهش سطح استرس

افزایش استرس در افراد، میزان ترشح هورمون کورتیزول را افزایش می دهد. همین مساله به طور قابل توجهی بر ذخیره چربی ها در ناحیه شکم اثرگذار است. بنابراین لازم است با کاهش استرس، سطح هورمون کورتیزول ترشح شده را کاهش داده و از ذخیره بیش از حد چربی جلوگیری نمود.

یکی از تاثیرات اصلی انجام ماساژ در ناحیه شکم و قسمت های دیگر بدن، کاهش سطح استرس در افراد است. در واقع استفاده از رایحه های دلپذیر و انجام ماساژ توسط یک فرد حرفه ای و مجرب باعث می شود تا فرد به یک آرامش روانی نسبی دست یابد. مطالعات نشان می دهد که انجام ماساژ می تواند سطح کورتیزول را تا حدود ۳۱ درصد کاهش داده و در عوض سروتونین را به مقدار ۲۸ درصد افزایش دهد. به این ترتیب، مکانیسم چربی سوزی شکم با ماساژ را تا حد زیادی می توان به این موضوع مرتبط دانست.

چربی سوزی شکم با ماساژ ؛ سفت شدن پوست در اثر ماساژ درمانی

انجام ماساژ در ناحیه شکم تاثیر بسزایی بر سفت شدن پوست این ناحیه دارد. در واقع، با توجه به اینکه در حین ماساژ، فشار های اصولی و استاندارد به قسمت های مختلف پوست وارد می شود، بنابراین خونرسانی به سلول های پوستی افزایش یافته و فیبروبلاست ها تحریک می شوند. تحریک فیبروبلاست های پوستی باعث می شود تا بافت های همبند مانند کلاژن و الاستین به مقدار بیشتری تولید شده و پوست سفت تر گردد. به این ترتیب، سفت شدن پوست شکم را می توان بخشی از تاثیر چربی سوزی شکم با ماساژ در نظر گرفت.

بهترین تکنیک ها برای چربی سوزی شکم با ماساژ کدام اند؟

در بحث چربی سوزی شکم با ماساژ به دو روش و تکنیک اصلی می توان اشاره نمود. استفاده از برس خشک و انجام ماساژ در ناحیه شکم تکنیک هایی هستند که برای چربی سوزی شکم با ماساژ به کار می روند. در ادامه به توضیح مختصر هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

ماساژ با برس خشک

یکی از روش هایی که معمولا برای کاهش حجم چربی ذخیره شده در ناحیه شکم به کار می رود، استفاده از برس خشک است. در واقع، برای چربی سوزی شکم با ماساژ، افراد می توانند از ماساژ شکم به کمک یک برس خشک استفاده نمایند. برس خشک عبارت است از یک برس با موی طبیعی که برای ماساژ ناحیه شکم و لایه برداری پوست مفید خواهد بود. در اثر اصطکاک ناشی از حرکت برس خشک بر روی پوست، تخلیه غدد لنفاوی به شکل صحیح انجام گرفته و سلول های مرده پوست از بین خواهند رفت. به این ترتیب، نفخ شکم برطرف شده و پوست این ناحیه نرم تر از وضعیت عادی خواهد بود.

ماساژ شکم توسط خود شخص

برای انجام ماساژ در ناحیه شکم می توان از مقداری روغن نارگیل یا یک روغن گیاهی دیگر استفاده نمود. در واقع، ابتدا باید دست های خود را به مقدار کمی روغن آغشته کرده و سپس ناحیه شکم، زیرشکم و بالای آن را برای مدت زمان مشخصی به آرامی ماساژ دهیم.

با اینکه انجام ماساژ در ناحیه شکم توسط خود شخص نیز می تواند انجام گیرد، با این حال، کمک گرفتن از یک ماساژ درمانگر حرفه ای و مجرب می تواند نتیجه بهتری را حاصل نماید. به این ترتیب افرادی که برای انجام ماساژ در ناحیه شکم و چربی سوزی شکم با ماساژ اقدام می کنند بهتر است حتی اگر به دنبال انجام خود-ماساژ درمانی هستند، پیش از انجام این کار آموزش های لازم را دریافت نمایند.

بیشتر بدانید:  باشگاه بدنسازی اصفهان

ماساژ درمانی در قسمت های مختلف بدن

از کدام روش ها برای چربی سوزی شکم با ماساژ استفاده می شود؟

ماساژ درمانی در قسمت های مختلف بدن از طریق انواع ماساژ قابل انجام است. ماساژ سوئدی، ماساژ بافت های عمیق، ماساژ ورزشی و ماساژ صندلی از جمله روش های ماساژ درمانی به حساب می آیند. در بحث چربی سوزی شکم با ماساژ نیز روش های مختلفی قابل استفاده هستند. ماساژ درمانگران معمولا بر اساس وضعیت فرد، مهارت خود و حجم چربی ذخیره شده، بهترین روش ماساژ را برای آن ها استفاده می کنند. با این حال، همه روش های ماساژ یاد شده غیر از ماساژ صندلی برای چربی سوزی شکم با ماساژ مناسب هستند. همچنین انجام این روش های ماساژ در همه قسمت های بدن می تواند به کاهش وزن کمک نماید.

ماساژ سوئدی

ماساژ سوئدی به طور ملایم و سبک انجام می گیرد. به همین دلیل آرام بخش و جوان کننده است. انواع ماساژهای لنفاوی، سنگ داغ و ماساژ قبل از تولد در دسته بندی ماساژ سوئدی قرار دارند. برای افرادی که به دنبال درمان آسیب های شدیدتر هستند، ماساژ بافت های عمیق و ماساژ ورزشی مناسب تر خواهد بود. از آنجایی که وارد شدن فشار زیاد بر ناحیه شکم می تواند آسیب زا باشد، بنابراین روش های ماساژ مرتبط با این دسته معمولا برای کاهش وزن به کار نمی روند. شیاتسو، رولینگ و رهاسازی میوفاسیال از جمله زیر مجموعه های ماساژ بافت های عمیق هستند.

کاربرد ماساژ صندلی نیز به نواحی کمر، گردن و شانه ها مربوط می شود. بنابراین استفاده از این روش برای کاهش وزن تقریبا اثرگذار نخواهد بود.

مرکز ماساژ اصفهان با بهره گیری از پرسنل مجرب و کارآزموده، آماده ارائه خدمات ماساژ با روش های مختلف خواهد بود. افراد می توانند برای دریافت خدمات ماساژ در هر زمینه ای به مرکز ماساژ درمانی ایرانیان مراجعه نمایند.

سوالات متداول

آیا می توان برای چربی سوزی شکم از ماساژ استفاده نمود؟

بله، تحقیقات علمی نشان می دهند که انجام ماساژ در ناحیه شکم می تواند به کاهش حجم چربی های ذخیره شده در این قسمت کمک نماید.

از چه ماساژهایی برای چربی سوزی شکم با ماساژ استفاده می شود؟

هر نوع روش ماساژی که در ناحیه شکم قابل انجام باشد، می تواند برای کاهش وزن و چربی سوزی با ماساژ به کار رود. در نظر داشته باشید که نباید به بافت های شکم فشار زیادی اعمال گردد.

روند چربی سوزی شکم با ماساژ چگونه است؟

انجام ماساژ درمانی باعث بهبود سوخت و ساز بدن شده و گردش خون را تسهیل می کند. همچنین انجام ماساژ در ناحیه شکم عملکرد دستگاه گوارش را بهبود داده و مانع از نفخ و یبوست می شود. بهبود جریان مایع لنف در بدن نیز از تاثیرات ماساژ درمانی برای کاهش وزن محسوب می شوند.

آیا چربی سوزی شکم با ماساژ برای همه امکان پذیر است؟

به طور کلی، همه افراد برای کاهش وزن باید از روش های اصولی مانند رژیم غذایی و ورزش منظم بهره ببرند. برای چربی سوزی شکم با ماساژ نیز افراد واجد شرایط می توانند به یک مرکز ماساژ درمانی معتبر مراجعه کنند. البته بهتر است قبل از انجام آن با یک پزشک یا کارشناس حاذق مشاوره داشته باشند.

کلینیک مجهز و تخصصی فیزیوتراپی ایرانیان در اصفهان

به طور کلی، مجموعه سلامت ایرانیان شامل کلینیک فیزیوتراپی ایرانیان، باشگاه بدنسازی ایرانیان و استخر آب درمانی ایرانیان تمام تلاش خود را برای بهبود بیماران به کار گرفته است. این مجموعه تحت مدیریت علی رضا صدیقی و دکتر مهدی صدیقی متخصص طب فیزیوتراپی و توانبخشی اداره می گردد. برای آشنایی بیشتر با مجموعه سلامت ایرانیان و خدمات ارائه شده توسط این مجموعه می توانید به صفحه اینستاگرام فیزیوتراپی ایرانیان مراجعه نمایید.

پست های مرتبط