فیزیوتراپی کودکان

null

فیزیوتراپی کودکان

درمان توانبخشی بیماران کودک با ضایعات ارتوپدی یا نورولوژی (مغز واعصاب )

فیزیوتراپی کودکان یکی از شاخه های تخصصی رشته فیزیوتراپی می باشد و عبارتست از درمان توانبخشی بیماران با ضایعات ارتوپدی یا نورولوژی (مغز واعصاب )با استفاده از دو متد الکتروتراپی (درمان الکتریکی)ومکاموتراپی (ورزش درمانی )تا زمانی که بیمار به حد مطلوب برسد .

فیزیوتراپی کودکان خدمات فیزیوتراپی را از بدو تولد تا سن ۱۵ سالگی به افراد ارائه می دهد . این فیزیوتراپی شامل هیدروتراپی (آب درمانی) ، الکتروتراپی و ژیمنازیوم ( ورزش و حرکت درمانی ) می باشد و به کودکانی که ناتوانی های جسمی ، حرکتی دارند ارائه می شود . ناتوانی جسمی ، حرکتی کودکان شامل اختلالات اسکلتی عضلانی ، مشکلات ارتوپدیک ، ضایعات تروماتیک ، ضایعات مغزی نخاعی ، مشکلات قلبی – تنفسی ، ضایعات اعصاب محیطی و مشکلات ژنتیکی و مادرزادی می باشد .

اگر کودک شما در اثر تصادف یا بازیگوشی پایش شکسته است حتما باید او را به نزد فیزیوتراپ ببرید . اگر هم چین اتفاقی برای کسی بیفتد و برای گچ گرفتن به بیمارستان مراجعه کند قبل از ترک بیمارستان به احتمال زیاد یک فیزیوتراپیست به دیدن آن شخص می آید و نحوه ی راه رفتن با عصا و هم چنین بالا و پایین آمدن از پله ها را به آن شخص یاد میدهد.

Call Now Button