دررفتگی شانه و راه های درمان آن

از آنجائی که مفصل شانه یکی از پرتحرک ترین اندام های بدن است، دررفتگی آن فعالیت روزانه را مختل کرده و در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند دیگر اندام های تحتانی را نیز با مشکل مواجه نماید.آمارها نشان داده است که وقوع چنین آسیب هایی در افراد پرتحرک…
دررفتگی شانه و راه های درمان آن
مقالات فیزیوتراپی

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید

حتماً در طول زندگی برای شما هم دررفتگی یکی از اندام های بدن مثل شانه اتفاق افتاده است .بیشتر این دررفتگی ها زمانی رخ می دهد که عناصر نگه دارنده مفصل شانه در اثر وارد شدن ضربه از محل اصلی خود خارج شوند. اگر به دنبال درمان در رفتگی شانه ی خود هستید با فیزیوتراپی ایرانیان بهترین فیزیوتراپی اصفهان همراه باشید .

از آنجائی که مفصل شانه یکی از پرتحرک ترین اندام های بدن است، دررفتگی آن فعالیت روزانه را مختل کرده و در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند دیگر اندام های تحتانی را نیز با مشکل مواجه نماید.آمارها نشان داده است که وقوع چنین آسیب هایی در افراد پرتحرک خصوصاً آقایان بیشتر از خانم ها می باشد.

دررفتگی شانه و راه های درمان آن

یکی از راه های تشخیص قطعی در رفتگی شانه، تصویربرداری از اندام مورد نظر می باشد، هم چنین احساس درد شدید در شانه،منتقل کردن درد به بازو، گرفتگی عضلات، محدود شدن دامنه حرکتی از علائم این بیماری است.

درمان دررفتگی شانه در موسسه فیزیوتراپی ایرانیان اصفهان:

با مراجعاتی که به مؤسسه فیزیوتراپی ایرانیان شده است و آمارهای بدست آمده حدود ۷۰% از مراجعین با دررفتگی های خفیف در ناحیه شانه مواجه بوده اند که با جا انداختن عضو سر جای خودش و تجویز داروی مسکن و ورزش های اصلاحی مورد برطرف گردیده است.
ولی در شرایطی که دررفتگی شانه شدید باشد می بایست با اعمال جراحی تحت بیهوشی به درمان آن پرداخت و بلافاصله پس از ۳ هفته عمل جراحی ، فرد زیر نظر فیزیوتراپ ادامه درمان خود را پیگیری نماید.

 

 

دررفتگی شانه و راه های درمان آن

 

بعد از عمل جراحی می بایست عضو به مدت ۳ هفته توسط آتل بی حرکت باشد تا فرصت ترمیم بافت های آسیب دیده فراهم شود و پس از آن در جهت بازیافت مجدد حرکت در عضو آسیب دیده از فیزیوتراپ کمک بگیرد.
ما در مرکز فیزیوتراپی ایرانیان، اصفهان، با داشتن مربی مجرب در حوزه فیزیوتراپی ورزشی و تجهیزات ورزشی موجود در کلینیک، زمینه درمان سریع و به موقع شما را فراهم آورده ایم، هم چنین جهت کاهش درد های موضعی استفاده از لیزر پرتوان Hiro T.T را به شما پیشنهاد می دهیم.

 

فیزیوتراپی در اصفهان

با ما در اینستاگرام همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید