مرکز ماساژ اصفهان – ماساژ درمانی

ماساژ درمانی می‌تواند روش خوبی برای رهایی از تنش و استرس و کمک به درمان بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات جسمی و ذهنی باشد. ماساژ درمانی روش‌های مختلفی دارد مانند ماساژ سوئدی، تایلندی، سنگ داغ و غیره. سردرد، دردهای مزمن، کمردرد، دیسک کمر، کوفتگی بدن برخی از مشکلاتی است که می‌توان به کمک ماساژ درمانی آن را برطرف کرد.

ماساژ درمانی چیست؟

کار و فعالیت زیاد، استرس، بی‌خوابی، فشارهای عصبی و غیره در طول روز سبب ایجاد خستگی جسمی و روحی در افراد می‌شود. یکی از بهترین روش‌های رهایی از این تنش‌ها، ماساژ درمانی است. انجام ماساژ بر روی بدن باعث رفع خستگی و انقباض عضلانی می‌شود. اگر شما هم علاقمند به ماساژ درمانی هستید احتمالا با سؤالاتی روبرو شده‌اید، انواع ماساژ درمانی چیست؟ ماساژ درمانی چه فوایدی دارد؟ برای چه بیماری‌ها و مشکلاتی می‌توانیم از ماساژ درمانی استفاده کنیم؟ در این مطلب به این سؤالات پاسخ می‌دهیم.

ماساژ درمانی چیست؟

ماساژ شامل حرکاتی همچون فشار، مالش و اجرای تکنیک‌هایی بر روی عضلات، بافت‌های نرم‌، تاندون‌ها و دیگر نقاط بدن است که توسط شخص مجرب و دارای مدرک انجام ‌می‌شود. زمانی که این حرکات به ‌منظور بهبود سلامتی فرد اجرا شود ماساژ درمانی نام دارد. ماساژ علاوه بر تسکین دردهای فیزیکی، تأثیراتی بر سلامت روانی فرد دارد و با افزایش و کاهش برخی هورمون‌ها در بدن، می‌تواند منجر به کاهش میزان استرس، اضطراب و تنش شود.

تاریخچه ماساژ درمانی

جالب است بدانید، ماساژ درمانی از ۵۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح آغاز شد و حدود ۳۰۰۰ سال پیش در هند به‌عنوان یک سیستم درمان طبیعی رواج یافت. هندوها معتقدند بیماری زمانی رخ می‌دهد که بدن با محیط هماهنگ نباشد و ماساژ می‌تواند این هماهنگی را با محیط اطراف ایجاد کرده و سبب بهبود بیماری شود. طی تکامل فرهنگی و تاریخی، حدود ۲۷۰۰ سال پیش از میلاد مسیح، ماساژ به چین و آسیای شرقی رسید و آن‌ها روشی ابداع کردند که دارای طب سنتی، یوگا و هنرهای رزمی بود. این روش درمانی پس از چین، به مصر، ژاپن، یونان و روم باستان نیز راه یافت و هر یک تکنیکی را به آن اضافه کردند.

ماساژ درمانی چه تأثیری بر بدن دارد؟

حرکات و ضربه‌هایی که در ماساژ به بدن وارد می‌شود سبب کاهش میزان هورمون استرس‌زا (کورتیزول) و افزایش میزان هورمون‌های سرخوشی (مانند دوپامین) می‌گردد. نتیجه این افزایش و کاهش هورمون‌ها، ایجاد حس آرامش بلافاصله پس از آغاز ماساژ است. این روش درمانی همچنین باعث تسکین دردهای مزمن و رفع گرفتگی و خستگی عضله‌ها می‌شود.

انواع ماساژ درمانی و فواید آن

ماساژ درمانی بسته به نوع ماساژ و ناحیه درد، تنوع زیادی دارد که در ادامه با انواع آن آشنا می‌شویم.

۱. ماساژ سوئدی

یکی از رایج‌ترین نوع ماساژ، ماساژ سوئدی است که بیشتر برای کاهش اضطراب و تنش، افزایش آرامش و حتی آسیب‌دیدگی مفید است. این ماساژ شامل حرکاتی مانند ضربات نرم و طولانی و ورز دهنده بر روی مفاصل است. قبل از انجام ماساژ، درمانگر از شما سوالاتی در مورد سبک زندگی و کار شما می‌پرسد. سپس بر روی تختی دراز می‌کشید و ماساژ (در اکثر مواقع به کمک روغن و یا کرم) شروع می‌شود.

فواید ماساژ سوئدی

هدف از این نوع ماساژ، کاهش تنش عضلات بالایی بدن است که به ورزشکاران قبل از مسابقات پیشنهاد می‌شود. همچنین ماساژ سوئدی به افراد برای مقابله بهتر با بیماری‌هایی مانند سرطان، بیماری قلبی، مشکلات معده، فیبرومیالژیا و کمردرد کمک می‌کند. اگر قصد دارید از این ماساژ برای درمان هر بیماری استفاده کنید، ابتدا با دکتر خود مشورت کنید.

. ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی که با نام TTM مشهور است، ترکیبی از حرکات کمکی یوگا و طب فشاری است که امکان دارد کمی دردناک باشد. در حقیقت در ماساژ تایلندی از فشار ملایم به همراه حرکات کششی استفاده می‌شود تا بدن آرام شود. در ماساژ تایلندی فرد باید بر روی زمین دراز بکشد.

فواید ماساژ تایلندی

از فواید این نوع ماساژ می‌توان به منعطف شدن بدن، افزایش انرژی، بهبود دامنه تحرکات، سردردهای تنشی، اسپاسم عضلانی و موارد دیگر اشاره کرد. همچنین در این ماساژ با افزایش تحریک گردش خون، سردرد نیز کاهش پیدا می‌کند.

ماساژ تایلندی یکی از مشهورترین انواع ماساژ است که ترکیبی از طب فشاری و یوگا است که برای درمان سردرد و اسپاسم عضلات کمک می‌کند.

۳. ماساژ سنگ داغ

ماساژور با استفاده از سنگ‌های آتشفشانی مانند بازالت به درمان گرفتگی‌های عمیق و انقباض عضلات می‌پردازد. وزن و گرمای این سنگ‌ها اثربخشی زیادی در منعطف شدن بافت نواحی مختلف بدن دارند. همچنین این ماساژ، بسیار آرام‌بخش است؛ زیرا قرار دادن سنگ‌ها روی نواحی متعددی همچون شکم، صورت و کف دست ‌و پا تسکین‌دهنده سیستم اعصاب مرکزی است.

فواید ماساژ سنگ داغ

ماساژ سنگ داغ فواید زیادی از جمله کاهش استرس و بهبود خواب دارد؛ اما به دلیل منع آن برای برخی بیماری‌ها، لازم است قبل از انجام آن با دکتر طب فیزیکی مشورت کنید.

. ماساژ آزادسازی میوفاسیال

نقاط ماشه‌ای میوفاسیال، نقاط آسیب‌پذیری در بدن هستند که به علت تحرک بیش ‌از حد و آسیب‌های ماهیچه‌ای به طور پیوسته یا دائم منقبض می‌شوند. این ماساژ با تکنیک‌هایی که دارد باعث آزادسازی نقاط ماشه‌ای شده و شامل دو روش مستقیم و غیرمستقیم است.

فواید ماساژ میوفاسیال

از مزایای آن می‌توان به کاهش درد عضلانی و دردهای نقطه‌ای در کوتاه‌مدت و همچنین بهبود گرفتگی‌ها اشاره کرد. این ماساژ کارایی عصب عضلانی را افزایش می‌دهد و در حالت کلی باعث کاهش استرس و افزایش جریان خون می‌شود.

۵. ماساژ آروماتراپی

آروما به معنای رایحه است و آروماتراپی نوعی روش ماساژدرمانی است. در این نوع ماساژ که در شرق آسیا ابداع شد، روغن‌‌های گیاهی با رایحه‌های متنوع استفاده می‌شود. این رایحه‌ها سبب بهبود عملکرد مغز و کاهش اضطراب خواهد شد. روغن‌های مورداستفاده اغلب طبع گرم دارند و باعث کاهش سردرد می‌شوند.

فواید آروماتراپی

ماساژ آروماتراپی سبب بهبود کیفیت خواب و دردهای مفصلی و میگرن می‌شود و استرس و بی‌قراری را کاهش می‌دهد. این ماساژ با بیماری‌هایی مانند انواع ویروس‌ها و قارچ‌ها نیز مبارزه می‌کند.

۶. ماساژ بافت های عمیق

این ماساژ بیشتر جنبه درمانی دارد و با ضربات و حرکات عمیق یا آهسته همراه است. برخی ضربات ممکن است با ماساژ سوئدی شباهت داشته باشد. هدف از این ضربه‌ها نفوذ به عمیق‌ترین لایه‌های بافت عضلانی، ‌تاندون‌ها و بافت محافظ اطراف ماهیچه‌هاست.

فواید ماساژ بافت های عمیق

از فواید درمانی ماساژ بافت‌های عمیق می‌توان به کاهش انقباض و خشکی گردن، تسریع روند درمان آسیب‌دیدگی و زخم، رفع درد آرتروز، بهبود گردش خون و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

۷. ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی دستکاری عضلات افرادی است که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند. این ماساژ درمانی برای تحریک مفاصل، عضلات و بافت بدن است. افرادی که در طول روز فعالیت بدنی بالایی دارند، کاندید مناسبی برای ماساژ ورزشی هستند اما این به آن معنا نیست که افراد معمولی نمی‌توانند این ماساژ را انجام دهند.

فواید ماساژ ورزشی

این ماساژ قادر است که با کاهش فشار خون و ضربان قلب، گرفتگی عضلات را بهبود بخشد و آرامش را افزایش دهد. این نوع ماساژ بیشتر برای درمان و پیشگیری از آسیب‌دیدگی‌های بافت نرم و صدمات ناشی از فعالیت‌های تفریحی یا ورزشی بکار می‌رود.

۸. ماساژ نقاط ماشه ای

هنگامی که عضله و بافتی آسیب می‌بیند یا فعالیت بیش ‌از حد دارد، گره‎‌های انقباضی کوچک، نوعی گرفتگی عضلانی در بافت و عضله به وجود می‌آورند. این نقاط دردناک به نقاط ماشه‌ای معروف هستند. این گرفتگی منجر به ایجاد درد موضعی یا انتشاری در نواحی اطراف آن بافت می‌شود. توجه کنید که هیچ گونه ماساژی به نام ماساژ نقاط ماشه‌ای وجود ندارد و آن انتظاری که دارید را براورده نخواهد کرد. ماساژورها تنها می‌توانند از تعدادی تکنیک مختلف مانند آزادسازی میوفاشیال و ماساژ بافت عمیق برای شل کردن این گره‌ها استفاده کنند. به گفته سایت chiropractorinoviedo این نوع ماساژ با فشار دادن خون تازه به داخل و خارج کردن مواد زائد، باعث آزاد سازی نقاط ماشه‌ای می‌شود. این کار با وارد کردن اکسیژن بیشتر به ناحیه منقبض شده و تشویق عضلات، به کاهش بخشی از درد شما کمک می کند.

فواید ماساژ نقاط ماشه ای

ماساژ نقاط ماشه‌ای درد را کاهش می‌دهد و باعث بهبود جریان خون و در نتیجه شل‌ شدن و تسکین درد عضله می‌گردد؛ اما به‌ عنوان درمان دائمی بکار نمی‌رود.

۹. رفلکسولوژی یا انعکاس‌ درمانی

این نوع ماساژ به طور معمول از پا شروع می‌شود و تا دست‌ها، گوش‌ها و صورت ادامه دارد. انعکاس‌درمانی بدون روغن انجام می‌شود. فرد رفلکسولوژیست با واردکردن فشار ملایم به مناطقی از این ‌اندام‌ها، باعث اثرگذاری بر روی ماهیچه‌ها و ستون فقرات و دیگر نقاط داخلی بدن که به نقاط فشار متصل هستند، می‌شود.

فواید انعکاس درمانی

از فواید انعکاس‌درمانی می‌توان بهبود خلق‌وخوی فرد، بهبود فرایند هضم، کاهش درد و استرس، تنظیم متابولیسم، تقویت عملکرد مغز و غیره را نام برد.

. ماساژ شیاتسو

ماساژ شیاتسو یک ماساژ ژاپنی است که از فشار شست، انگشتان، آرنج و زانو در مسیرهای خاصی بهره می‌گیرند. این ماساژ بدون استفاده از روغن و کرم انجام می‌شود و در آن از تکنیک‌های فشار دادن، ورز دادن، ضربه و کشش استفاده می‌شود.

فواید شیاتسو

شیاتسو برای کاهش تنش و خستگی عضلانی بکار می‌رود و عملکرد سیستم لنفاوی را بهبود می‌بخشد. شیاتسو در دوران پیش از قاعدگی برای برخی زنان مفید است؛ زیرا به گرفتگی‌های شکمی این دوره کمک می‌کند. همچنین برای درمان اختلالات گوارشی، خستگی و بی‌خوابی و دردهای اسکلتی و عضلانی استفاده می‌شود.

۱۱. ماساژ بارداری (قبل از تولد)

معمولا از بین ۱۰ مادر باردار که تمایل به زایمان طبیعی دارند، حدود ۹ نفر دچار پارگی واژن یا اپیزیوتومی می‌شوند و ممکن است حدود ۱۸ ماه بعد از زایمان درد داشته باشند. این ماساژ برای بانوان باردار مناسب است. البته حتما قبل از انجام آن با دکتر زنان مشورت کنید. نکته قابل‌توجه این است که در سه ‌ماهه دوم بارداری انجام این کار مجاز است و در این دوره زمانی، درد پشت و کمر و گرفتگی عضله به سراغ مادران باردار می‌آید.

فواید ماساژ بارداری

انجام ماساژ در دوران بارداری می‌تواند اثرات مفیدی همچون رفع درد کمر، پیشگیری از گرفتگی عروق و آرامش روانی را برای مادر باردار به ارمغان آورد. همچنین به رهایی استرس از مادران کمک می‌کند و در نهایت سبب زایمانی بدون درد، زخم و پارگی می‌شود. ماساژ بارداری به ماساژ پرینه نیز معروف است.

. ماساژ زوج ها

نوعی ماساژ عاشقانه است که به طور معمول شامل استفاده از روغن‌ها و رایحه‌درمانی است. ماساژ زوج‌ها فواید زیادی دارد که مهم‌ترین آنها، بهبود روابط بین زوج (به دلیل ایجاد آرامش روانی) و افزایش میزان محبت و حس خوب میان آنهاست. در این ماساژ هر دو طرف می‌توانند در یک جلسه ماساژ با هم حضور داشته باشند.

۱۳. ماساژ با صندلی ماساژور

صندلی‌های ماساژ اولین بار در دهه ۱۹۸۰ میلادی به بازار آمدند. هدف اصلی اختراع این صندلی‌ پیاده‌سازی تکنیک‌های یک ماساژور واقعی و القای همان احساس به فرد است. استفاده از این نوع صندلی‌ها برای شروع ماساژ درمانی مناسب است. حرکات این صندلی‌ها شبیه‌سازی ماساژ سوئدی و شیاتسو است.

۱۴. ماساژ تخلیه لنف

سیستم لنفاوی نقش به سزایی در ایمنی بدن دارد و سبب پاک‌سازی بدن از باکتری‌ها می‌شود. ماساژ لنفاوی به تقویت این سیستم کمک شایانی می‌کند. همچنین جریان خون را بهبود می‌بخشد و باعث رفع تورم می‌شود. البته باید توجه داشت که به‌هیچ‌عنوان نباید بدون مشورت پزشک این ماساژ را انجام داد، به‌خصوص اگر تحت عمل جراحی بوده‌اید.

۱۵. ماساژ کرانیو ساکرال یا درمان ساکرال جمجمه

یک ماساژِ درمانی است که با حرکات ملایم همراه بوده و دارای فواید زیادی برای تسکین سردرد و تنش سیستم عصبی مرکزی، تسکین گردن درد و عوارض جانبی داروهای سرطان، سکته، اختلال گفتاری و بسیاری از امراض دیگر است.

۱۶. ماساژ فول بادی

این نوع ماساژ فواید بی‌شماری دارد که در ادامه با چند نمونه از آنها آشنا می‌شویم:

 • تنظیم تنفس
 • بهبود کیفیت خواب
 • شادابی پوست
 • کاهش استرس و تنش
 • تقویت سیستم ایمنی بدن.

بهترین ماساژ کدام است؟

نمی‌توان با اطمینان به این سؤال پاسخ داد؛ چرا که انتخاب ماساژ به عوامل مختلفی بستگی دارد. ممکن است فردی مشکلات ستون فقرات داشته باشد و برخی از انواع ماساژ برای او مفید نباشد یا برای مثال زنان باردار نمی‌توانند هر ماساژی را دریافت کنند.

موارد و توصیه های لازم برای ماساژ درمانی

برای اینکه ماساژ تأثیر لازم را بر بدن داشته باشد لازم است مواردی را رعایت کنیم:

 • نوشیدن آب به مقدار کافی قبل و بعد از ماساژ الزامی است.
 • از خوردن غذا حدود ۲ ساعت قبل از انجام این کار بپرهیزیم.
 • سعی کنیم زودتر به مرکز برسیم؛ چراکه آرامش جسمانی و روانی قبل از ماساژ مهم است.
 • هنگامی که ماساژ درمانگر در رابطه ‌با سابقه بیماری یا مصرف هرگونه دارو از شما سؤال می‌کند با دقت پاسخ دهید.
 • در طول ماساژ هرگاه احساس درد کردید باید به ماساژور بگویید.
 • یک ماساژ درمانگر حرفه‌ای هرگز اندام‌هایی را که می‌خواهید بپوشانید نمایان نمی‌سازد. اگر غیر از این رخ داد حتماً این نکته را به او یادآور شوید.
 • اگر پس از ماساژ احساس خستگی و خواب‌آلودگی کردید، مشکلی نیست. استراحت کنید تا انرژی لازم برای ادامه فعالیت‌های روزمره به شما بازگردد.

فواید ماساژ درمانی

ضربه‌های ملایم و سختی که طی ماساژ به بدن وارد می‌شود، باعث افزایش گردش خون شده و درنهایت بر تمامی مناطقی که خون از آنها عبور می‌کند اثر می‌گذارد. این مناطق شامل مغز، پوست، اندام‌های تنفسی، اندام‌های داخلی، ستون فقرات و تمامی اندام‌های دیگر می‌شود. همچنین به‌جز فواید جسمانی بر روی بعد روانی فرد مانند استرس، اضطراب، افسردگی و مشکلاتی از این ‌قبیل اثرگذار است.

بهترین مرکز ماساژ درمانی در اصفهان

ماساژ درمانی عبارت است از اعمال فشار کنترل شده بر بافت های نرم بدن، به گونه ای که گردش خون در آن ها بهبود یافته و گرفتگی های آن ها برطرف گردد. کنترل فشار وارد بر بافت های نرم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا در مواردی که ماساژ با هدف درمان انجام می گیرد، ممکن است در اثر سهل انگاری مشکل بیمار پیچیده تر گردد. بنابراین، انتخاب ماساژ درمانگر حرفه ای از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. البته این مساله بیش از هر چیز به انتخاب یک مرکز ماساژ معتبر و تخصصی بستگی خواهد داشت. به همین دلیل، به منظور انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان لازم است ابتدا با خدمات برگزیده یک مرکز ماساژ درمانی تخصصی آشنا شویم.

بدون شک یک مرکز ماساژ اصفهان، زمانی بهترین گزینه خواهد بود که انواع روش های ماساژ، انواع تجهیزات باکیفیت و انواع ماساژ (شامل ماساژ ریلکسی، درمانی یا زیبایی) را به مراجعین خود ارائه دهد. مرکز ماساژ ایرانیان اصفهان زیر نظر مجموعه سلامت ایرانیان فعالیت می کند. در حال حاضر این مرکز به عنوان یکی از بهترین و شناخته شده ترین مراکز ماساژ درمانی تخصصی در اصفهان به حساب می آید. بهره گیری از پرسنل ماهر و حرفه ای در زمینه انواع ماساژ و به کارگرفتن تجهیزات ماساژ درمانی تخصصی از مهم ترین ویژگی های مرکز ماساژ ایرانیان محسوب می شوند. در هر حال، برای انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان باید به نکات زیادی توجه نمود که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ داشتن یک محیط آرام و امن

ماساژ درمانی معمولا با هدف آرامش بخشی جسمی و یا درمان بیماری های مختلف اسکلتی عضلانی انجام می گیرد. برای انجام ماساژ درمانی لازم است آرامش محیط برقرار باشد. در واقع، بخش عمده ای از اثرات ماساژ بر روح افراد است. آرام بودن محیط و احساس امنیت بیمار می تواند این نوع اثربخشی ماساژ درمانی را افزایش دهد.  بنابراین یک مرکز ماساژ اصفهان با انتخاب محیطی امن و آرام برای ماساژ درمانی، در واقع به حقوق مراجعین خود احترام خواهد گذاشت.

اختصاص یک محیط امن و مناسب برای انجام ماساژ درمانی بانوان و آقایان، از ویژگی های بارز مرکز ماساژ ایرانیان اصفهان محسوب می شود.

بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ رعایت اصول بهداشتی فردی و محیط

یکی از مهم ترین نکاتی که افراد باید به هنگام انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان در نظر داشته باشند، سطح بهداشت محیط و پرسنل خواهد بود. با توجه به حجم بالای رفت و آمد افراد در این گونه مراکز، لازم است نکات بهداشتی فردی و محیطی به خوبی رعایت گردند. این مساله به طور خاص در دوران شروع بیماری کرونا از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.

استفاده از روش های ضدعفونی موثر و رعایت اصول بهداشتی توسط ماساژ درمانگر از مهم ترین نکاتی است که باید در انتخاب بهترین مرکز ماساژ در اصفهان در نظر گرفته شوند. البته این نکته در مرکز ماساژ ایرانیان اصفهان به خوبی مورد توجه قرار گرفته است. مرکز ماساژ درمانی ایرانیان اصفهان این اطمینان را به افراد می دهد که ماساژ درمانی در محیطی کاملا بهداشتی و ضدعفونی شده انجام می گیرد. همچنین رعایت اصول بهداشتی توسط ماساژ درمانگران به شدت تحت نظارت قرار خواهد گرفت.

بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ ارائه انواع روش های ماساژ درمانی

یک مرکز ماساژ درمانی تخصصی باید بتواند انواع روش های ماساژ را به افراد ارائه دهد. این مساله زمانی ممکن می شود که مرکز ماساژ مورد نظر از پرسنلی ماهر، حرفه ای و کارآزموده در زمینه های مختلف استفاده کند. در واقع، در یک مرکز تخصصی ماساژ درمانی، انواع روش های ماساژ تایلندی، ماساژ شیاتسو، ماساژ سنگ داغ، ماساژ بافت عمیق، ماساژ برای رفع آسیب های شغلی و ورزشی، ماساژ نقطه ماشه ای، ماساژ کرانیوساکرال و مانند آن ها برای افراد انجام می گیرد.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که ماساژ ممکن است با هدف درمانی یا غیر درمانی انجام گیرد. برای مثال، ممکن است افراد به دلیل گرفتگی های ناشی از فعالیت های روزمره، تمایل به انجام ماساژ داشته باشند. اما در بسیاری از موارد نیز افراد مبتلا به بیماری های مختلف، به یک مرکز ماساژ اصفهان مراجعه می کنند. در چنین شرایطی، یک ماساژ درمانگر ماهر و حرفه ای باید بهترین روش ماساژ را برای فرد داوطلب یا بیمار انتخاب نماید.

به این ترتیب، برای انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان لازم است به دنبال مرکزی باشید که انواع روش های ماساژ درمانی را بر اساس نیاز بیماران انجام می دهد. در چنین حالتی بیماران و یا افراد داوطلب برای ماساژ درمانی می توانند در کوتاه ترین زمان، بیشترین تاثیر را از درمان خود دریافت نمایند.

بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ استفاده از رنگ و روشنایی کافی

محیطی که برای ماساژ درمانی انتخاب می شود باید از نظر روشنایی و رنگ مناسب باشد. استفاده از رنگ های شاد و آرامش بخش در محیط یک مرکز ماساژ درمانی تخصصی باعث می شود تا تاثیر روانی ماساژ بیشتر گردد. بنابراین، افرادی که به دنبال انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان هستند، باید به این نکته توجه کافی داشته باشند. علاوه بر این، روشنایی موجود در محیط باید به صورت تنظیم شده و مناسب باشد. زیرا نور بیش از حد و یا روشنایی ناکافی می تواند از نظر روانی بر بیمار تاثیرات نامناسبی داشته باشد.

انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ استفاده از موسیقی و رایحه های دل انگیز

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام انجام ماساژ درمانی مورد توجه قرار گیرد، کمک گرفتن از موسیقی و عطرهای دل انگیز و آرامش بخش است. قطعا همه شما می دانید که موسیقی آرام می تواند استرس و تنش روانی را کاهش داده و در نهایت آرامش را برای فرد در پی داشته باشد. این مساله چه در بیماران و چه برای افرادی که داوطلبانه قصد انجام ماساژ درمانی را دارند، باید مورد توجه قرار گیرد. آرامش روان در کنار ماساژ درمانی می تواند نشاط و شادابی جسمی و روحی فرد را در پی داشته باشد.

استشمام رایحه و بوی خوش در هنگام پیاده سازی ماساژ نیز بر کاهش استرس های روانی بیمار تاثیر بسزایی خواهد داشت. پخش رایحه های دل انگیز و آرامش بخش کمک می کند تا خستگی از بدن رفع شده و تمدد اعصاب افراد را در پی داشته باشد.

در مرکز ماساژ ایرانیان اصفهان تلاش ماساژ درمانگران بر این است تا با استفاده از انواع موسیقی های آرامش بخش و عطر های دل انگیز، اثربخشی درمان با ماساژ را دو چندان نمایند.

 انجام ماساژ ریلکسی و درمانی

ماساژ درمانی در مراکز ماساژ اصفهان، برای همه افراد صرف نظر از جنسیت و یا سن آن ها قابل انجام است. بسیاری از افراد تمایل دارند تا با انجام انواع ماساژهای ریلکسی، خستگی فعالیت های روزانه را از بدن خود دور نمایند. مراجعه به یک مرکز ماساژ اصفهان می تواند این نیاز افراد را برطرف نماید.

علاوه بر این، ممکن است افراد به دلایل مختلفی با اختلالات اسکلتی عضلانی رو به رو شوند. برای مثال، بیماران مبتلا به ام اس، کمردرد، سکته مغزی، پارکینسون، فیبرومیالژیا، اسپاسم های عضلانی، دردهای ناشی از انواع جراحی و عوارض ناشی از بارداری، می توانند از طریق ماساژ درمانی وضعیت خود را بهبود بخشند. در چنین مواردی، ماساژ درمانگر باید بهترین روش ماساژ درمانی را برای فرد انتخاب کرده و ضمن رعایت حساسیت های لازم آن را پیاده سازی نماید.

بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ انجام بادکش درمانی

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین روش های درمانی که از قدیم تا به امروز مورد استفاده قرار می گرفته است، بادکش درمانی نام دارد. بادکش درمانی عبارت است از استفاده از فنجان های گرد به شکل وارونه بر روی قسمت های مشخصی از بدن که به کاهش درد ناحیه تحت درمان کمک می کند. این روش درمانی از جمله روش های طب سنتی چینی به حساب می آید که گردش خون در ناحیه تحت درمان را بهبود می بخشد. در صورتی که بادکش درمانی به صورت اصولی و توسط افراد ماهر و کارآزموده انجام گیرد، می تواند اثرات بسیار مناسبی برای درمان بیماران در پی داشته باشد.

از بادکش درمانی برای درمان انواع اختلالات اسکلتی عضلانی از جمله کمر درد، زانو درد، درد شانه و گردن و یا آسیب های ناشی از فعالیت های مختلف استفاده می شود. استفاده از بادکش درمانی در کنار روش های مکمل دیگر از جمله طب سوزنی می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر درمان انواع اختلالات داشته باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که بادکش درمانی زمانی می تواند بیشترین فایده و کمترین عارضه را در پی داشته باشد که توسط افراد حرفه ای و ماهر انجام گیرد. به این ترتیب، چنانچه به دنبال انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان هستید تا بتوانید بادکش درمانی را به بهترین شکل ممکن تجربه نمایید، پیشنهاد ما به شما مرکز ماساژ ایرانیان اصفهان است.

انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ استفاده از بهترین تجهیزات برای ماساژ درمانی

با اینکه ماساژ درمانی از طریق حرکات دست و اعمال فشار کنترل شده به بافت های نرم بدن انجام می گیرد، با این حال استفاده از ابزار و تجهیزات مناسب و با کیفیت به اثربخشی هر چه بهتر این روش درمانی کمک خواهد کرد. برخی از مهم ترین اقدامات و تجهیزاتی که باید در هنگام ماساژ درمانی در بهترین مرکز ماساژ اصفهان در نظر گرفته شوند، عبارتند از:

 • استفاده از روغن های ماساژ با کیفیت
 • کمک گرفتن از ابزارهای چوبی استاندارد
 • استفاده از لوسیون ها و کرم های سازگار با پوست افراد
 • بهره گیری از یک تخت مناسب برای ماساژ که معمولا از تخت ماساژ پرتابل و یا تخت ماساژ ثابت استفاده می شود
 • بهره گیری از لوازم جانبی ماساژ مانند بالشتک زیر پایی و یا سنگ ماساژ که به راحتی بیشتر بیمار کمک می کند

این نکته را در نظر داشته باشید که تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز برای ماساژ درمانی، به نوع روش ماساژ نیز بستگی خواهد داشت. برای مثال، در انجام ماساژ تایلندی ممکن است از ابزاری مانند چوب استیک ماساژ صلیبی، چوب استیک ماساژ سه گوش، استیک ماساژ قاشقی، چوب استیک ستاره ای، ماساژور پتکی، چوب ماساژ غلتکی آجدار و مانند آن استفاده شود.

مرکز ماساژ ایرانیان

بهترین مرکز ماساژ اصفهان تحت عنوان مرکز ماساژ ایرانیان یکی از بهترین مراکزی است که در انتخاب تجهیزات و مواد حساسیت زیادی به خرج می دهد. در واقع، استفاده از روغن های ماساژ با کیفیت بالا و تجهیزات ماساژ استاندارد برای مراجعین، از اولویت های اصلی مرکز ماساژ ایرانیان اصفهان به حساب می آید. مراجعین مرکز می توانند انواع روغن با رایحه های دلخواه شامل پرتقال، وانیل، اسطوخودوس و یا رز را برای خود انتخاب نمایند.

به منظور بهبود پوست و یا کاهش دردها و گرفتگی های عضلانی، استفاده از لوسیون های مناسب توصیه می شود. از این رو، ماساژ درمانگران در مجموعه ماساژ درمانی ایرانیان اصفهان از انواع لوسیون ها و کرم های ویتامینه، لوسیون های گرم کننده عضلات و کرم های مناسب برای ماساژهای ورزشی، در هنگام پیاده سازی ماساژ استفاده می کنند.

انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ انجام انواع ماساژهای مرتبط با زیبایی

از مهم ترین انواع ماساژ درمانی که امروزه در بانوان و آقایان مورد توجه قرار گرفته، ماساژ صورت و پوست است. پیش از این اشاره کردیم که انجام ماساژ، گردش خون در ناحیه تحت درمان را بهبود بخشیده و نشاط و شادابی را به فرد هدیه می دهد. مسلما انجام ماساژ صورت و سر و گردن، باعث افزایش حجم خون در گردش در این نواحی خواهد شد. در نتیجه، قدرت پوست برای حذف سلول های مرده و بازسازی افزایش می یابد. این مساله در طولانی مدت، نشاط پوست صورت را افزایش داده و منجر به زیبایی هر چه بیشتر آن خواهد شد.

یکی از اصلی ترین خدمات مرکز ماساژ ایرانیان اصفهان ارائه خدمات ماساژ درمانی زیبایی است. به این ترتیب، اگر به دنبال انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان با هدف زیبایی هستید، پیشنهاد می کنیم به مرکز ماساژ درمانی ایرانیان مراجعه نمایید.

انتخاب بهترین مرکز ماساژ اصفهان ؛ خدمات ماساژ درمانی در منزل

در بسیاری از موارد ممکن است فرد امکان حضور در مرکز ماساژ درمانی را نداشته باشد. برای مثال، گاهی یک بیمار در اثر سکته مغزی، قدرت حرکتی خود را به طور کامل از دست داده است. مسلما در چنین شرایطی، جابجایی بیمار برای او و اطرافیانش دشوار خواهد بود. همچنین، گاهی بهترین مرکز ماساژ اصفهان تا منزل بیمار فاصله زیادی دارد. در چنین وضعیتی می توان از خدمات ماساژ در منزل مرکز مورد نظر استفاده نمود.

یکی از بهترین خدمات مرکز ماساژ درمانی ایرانیان اصفهان انجام ماساژ درمانی در منزل است. افراد می توانند در صورت تمایل، هماهنگی های لازم جهت پیاده سازی ماساژ درمانی در منزل را با پرسنل این مرکز انجام دهند.

کلینیک فوق تخصصی سلامتی، درمانی و فیزیوتراپی ایرانیان ،  بهترین فیزیوتراپی در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.