آب درمانی

درمان درد با آب ‌درمانی، به عنوان یک روش درمانی برای انواع مختلف دردهای مزمن عمل می‌کند. هنگامی که صحبت از سفت شدن درد در اندام تحتانی به میان می‌آید، می‌توان از تردمیل زیر آب برای کمک به بیمار کمک کرد تا قدرت راه رفتن خود را بازیابد. برای درد در قسمت فوقانی بدن، کیفیت تسکین‌دهنده آب در حالی که بیمار ورزش متوسط ​​انجام می‌دهد، بهبود می‌یابد. محیط زیر آب برای بیماران در حال بهبودی به همان اندازه چالش‌برانگیز و حمایت‌کننده است. آب‌درمانی شامل قرار گرفتن بیمار در حوضچه آب گرم و انجام تمرینات خاص است. آب معمولاً بین ۳۳ تا ۳۶ درجه سانتی‌گراد گرم می‌شود.

این گرم‌تر از یک استخر معمولی است. در برخی موارد، ممکن است برای درمان شرایط خاص پزشکی، آب به جای گرم کردن، خنک شود. مفهوم استفاده از آب برای درمان بیماری‌ها، مفهوم جدیدی نیست. سابقه استفاده از آب به این روش در مصر باستان وجود دارد. در آن زمان، خانواده‌های سلطنتی برای استراحت و ارتقای سلامتی خود، از استخرهای آب گرم استفاده می‌کردند. در حال حاضر، آب‌درمانی می‌تواند برای درمان طیف گسترده‌ای از شرایط پزشکی از جمله سلامت روان، حمایت از بهبودی پس از جراحی، شرایط عصبی و درد مزمن استفاده شود.

هیدروتراپی (Hydrotherapy) آب درمانی چیست؟

روشی درمانی برای بهبود آسیب‌های جسمی، کاهش درد و کمک به تقویت استخوان‌ها، عضلات و مفاصل به شمار می‌رود. آب درمانی نوعی فیزیوتراپی در آب شناخته می‌شود که ورزشکاران یا افراد آسیب‌دیده متناسب با مشکلی که دارند، در آب حرکات ورزشی و اصلاحی انجام می‌دهند.

هیدروتراپی برای رفع و کاهش گرفتگی عضلات، خستگی و استرس مفید است. تمامی حرکات ورزشی در آب درمانی باید به‌وسیله متخصص تعیین شود. در برخی موارد می‌توان با صلاحدید پزشک حرکات هیدروتراپی را در جکوزی، سونا یا وان حمام نیز انجام داد.

انواع درد مزمن و درمان درد با آب ‌درمانی – بهترین آب درمانی در اصفهان

درد مزمن به اشکال مختلفی بروز می‌کند که شایع‌ترین آن‌ها کمردرد است. در طول زندگی، ۸۰ درصد از بزرگسالان، نوعی درد مزمن را تجربه می‌کنند که معمولاً کمر را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اما در برخی افراد در پشت و درست زیر گردن نیز رخ می‌دهد. دومین شکل شایع درد مزمن، آرتریت است که مفاصل را در امتداد اندام فوقانی و تحتانی تحت تأثیر قرار می‌دهد. در ادامه به بررسی برخی از این دردهای مزمن با جزئیات بیشتر می‌پردازیم:

درد مزمن کمر / ستون فقرات / گردن و درمان درد با آب ‌درمانی

ناراحتی در پشت، ستون فقرات و گردن، سه مورد از آزاردهنده‌ترین شکل‌های درد مزمن هستند. کمردرد ناشی از استرس در امتداد مهره‌ها یا اعصاب، ماهیچه‌ها یا استخوان‌های اطراف است. اکثر بزرگسالان دوره‌هایی از کمردرد را تجربه می‌کنند، چه به دلیل سن، آسیب یا استرس ناشی از کار باشد. گردن درد ناشی از استرس در قسمت فوقانی پشت و پایین گردن است و تقریباً دو سوم جمعیت را در مقطعی از زندگی تحت تأثیر قرار می‌دهد و فرد دچار درد مزمن شود.

آب‌درمانی یکی از مؤثرترین روش‌ها برای درمان درد در ناحیه پشت، ستون فقرات و گردن است. اثرات تسکین‌دهنده آب برای کاهش درد در عضلات و اعصاب نواحی دردناک عمل می‌کند. برای بیمارانی که به دلیل درد مزمن در نواحی فوق‌الذکر دچار از دست دادن نسبی تحرک می‌شوند، آب فشار ناشی از وزن بدن را کاهش می‌دهد و مقاومتی ارائه می‌دهد که تنظیم را برای تمرینات قدرتی بهینه می‌کند. ورزش مبتنی بر آب می‌تواند به ویژه برای افرادی که از درد کمر یا ستون فقرات به دلیل کشیدگی یا مشکلات دیسک رنج می‌برند، مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.